Muzyka DAB+ w Radio Wrocław Kultura: Valentina Vatutina, Patrycja Hefczyńska, Piotr Damasiewicz [poniedziałek 16-19, powtórka wtorek 8-11]

Urszula Andruszko | Utworzono: 2022-07-04 11:19
A|A|A

fot. Danuta Naugolnyk

W dzisiejszej audycji 2 premiery kobiecych albumów - pierwsza EPka VW Project czyli Valentiny Vatutiny . Valentina będzie w towarzystwie swojej siostry Victorii, która jest solistką operową. Rozmowa o 16:20 (w języku angielskim z tłumaczeniem).

Druga premiera to nowy album Patrycji Hefczyńskiej z Broad peak pt. Dywizje wilków. Będzie melancholijnie i będziemy wsłuchiwać się w poetyckie teksty oraz zebrane nad Odrą nagrania terenowe. Efekt wędrowania po starych portach, cumowania na różnych odcinkach Odry, łapania wschodów i zachodów słońca, wiatru, mgieł i pełni Księżyca. Ukłon w stronę zwierząt, przyrody. W dzikości nasze przetrwanie! Rozmowa o 17:15.

Ostatnim gościem programu będzie Piotr Damasiewicz , laureat nagrody Radia Wrocław Kultura Emocje 2022. Człowiek trudno uchwytny, niezwykle zaangażowany, otwarty na spotkania z różnorodnością kulturową, ciekawy drugiego człowieka, głęboko słuchający. Rozmowa o 18:00.

Tradycyjnie kalendarium koncertów i muzyczne inspiracje. Zapraszam od 16 do 19. Ula Andruszko.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama