Wieczór zDolnego Śląska o przedsięwzięciach transgranicznych [POSŁUCHAJ]

Piotr Słowiński, BT | Utworzono: 2022-08-05 21:00 | Zmodyfikowano: 2022-08-05 21:00
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Będzie łatwiej o pieniądze na przedsięwzięcia transgraniczne. To dobre wiadomości na 30-lecie Euroregionu Nysa. Jednym z jego zadań jest wspieranie polsko-niemieckich i polsko-czeskich przedsięwzięć na pograniczu. Euroregion Nysa został utworzony w 1991 roku i obejmuje trzy obszary u styku granic Polski (tereny Sudetów Zachodnich oraz powiat żarski), Czech (tereny Sudetów Zachodnich oraz region Usti nad Łabą: powiaty Krásná Lípa, Česká Lípa, Liberec, Jablonec nad Nysą i Semily) i Niemiec (od Gór Łużyckich i Pogórza Łużyckiego na północ obejmując także Łużyce Dolne, powiaty Löbau – Żytawa, Budziszyn, Kamenz, Łużyce Górne – Dolny Śląsk). Stolicami euroregionu są: Jelenia Góra, Liberec i Żytawa.

Na najbliższe lata na polsko-czeską współpracę będzie nieco mniej pieniędzy, ale pojawią się prostsze procedury ich rozliczania. W programie polsko-niemieckim zmiany będą rewolucyjne.

O Euroregionie rozmawiamy z Tomaszem Śliwą, dyrektorem ERN, Gabrielą Zawiłą specjalistką od współpracy polsko-czeskiej, wiceprezydentem euroregionu Jerzym Łużniakiem, senatorem Krzysztofem Mrozem i szefem Karkonoskiej Lokalnej Organizacji turystycznej Grzegorzem Sokolińskim.

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama