Upadek bajkowego pałacu. Dolnośląskie Tajemnice odkrywamy z Joanną Lamparską [FILM]

Radosław Bugajski, Joanna Lamparska | Utworzono: 2022-08-14 10:00 | Zmodyfikowano: 2022-08-13 12:42
A|A|A

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Rychu
2022-08-17 06:35:51
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szefowa, Nieszkowice (pow. Strzelin) czekają. To jest dopiero historia, świetny obiekt, właścicieli więcej niż IQ prezesa i totalnie niewidoczny dla konserwatorów. Wiem, że będzie trzeba się napracować, żeby coś sensownego o nim powiedzieć, ale warto.
~Kleopatra
2022-08-16 12:14:05
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kto to własność ? Gminy czy Starostwa ?
~Wieśniak
2022-08-16 12:09:36
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Z tym pałacem to jest tak , w latach 90 pojawił się inwestor ,chciał ten pałac odbudować , problem w tym że 30 m od tego pałacu jest wielka chlewnia kilka tysięcy tuczników , smród ,muchy itp . Kto wywali miliony złotych w remont pałacu a obok ma takiego sąsiada , udziały w tej chlewni ma Pani Suchocka .
~Aleksandra
2022-08-15 16:47:38
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Przykro się patrzy na ruiny dawnej świetności, jak można tak zaniedbać tak wspaniałą architekturę..... Serce krwawi.....
~Lucy
2022-08-14 16:12:06
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -1
Niech jeszcze trochę podniszczeje, a potem zapewne znajdzie się ktoś, kto kupi to cudo za grosze. ????‍♀️
~Seba
2022-08-14 15:41:06
z adresu IP: (80.51.xxx.xxx)
Ocena: 0
Witam. Nie zgodzę się, że mało kto wie o tym pałacu. Ja z żoną i czwórką dzieci już w tamtym roku zwiedziłem te ruiny. Niestety takie miejsca wokół Wrocławia i w odległości 2h jazdy skończyły mi się i musimy zapuszczać się pod Poznań i dalej w Polskę. Na chwilę obecną po takich miejscach mamy przejechane około 15tys km i z 50 lokalizacji.
~Andrzej 64
2022-08-14 12:53:59
z adresu IP: (2a00:f41:7018:574b:0:x:x:x)
Ocena: -3
Jwkj
~Aabb
2022-08-14 12:28:32
z adresu IP: (95.199.xxx.xxx)
Ocena: 1
Rozmawialem z Ditte von der Schulenburg mieszkajaca w Sztokholmie (wczesniej w Lund gdzie ja) to PLAKALA co Polacy zrobili z zamkami i palacami, m.in z ich zamkiem i mauzoleum w Wieleniu.
~Aabb
2022-08-14 12:17:16
z adresu IP: (95.199.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pod koniec lat 50-tych tanczylem krakowiaka w sali balowej zamku w Sobocie, a brat (dzisiaj lekarz w Kanadzie) spiewal piosenki. Dzisiaj ten zamek jest tylko w moich ksiazkach, np. Piekna Grazyna. I w wielu moich opowiadaniach drukowanych w Polsce i za granica.