Kacper Chodyna na dłużej w KGHM Zagłębiu Lubin

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2022-09-08 17:00
A|A|A

fot. zaglebie.com

Kacper Chodyna trafił do Lubina w lutym 2017 roku z Akademii Lecha Poznań. Podczas pobytu w klubie został wypożyczony do Bytovii. Były młodzieżowy reprezentant Polski zadebiutował na poziomie ekstraklasy 9 lutego 2020 roku podczas meczu z Piastem Gliwice pod wodzą trenera Martina Seveli. Dotychczas prawy obrońca, występujący również na pozycji skrzydłowego, rozegrał w koszulce Zagłębia 70 spotkań, w których strzelił sześć goli i zanotował cztery asysty.

Nowa umowa Kacpra Chodyny obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.

Kacper to absolwent Akademii KGHM Zagłębia, który poprzez swoją ciężką i sumienną pracą, wywalczył sobie miejsce w składzie pierwszej drużyny. Jest zawodnikiem, w którym widzimy wiele atutów i przede wszystkim ogromny potencjał do rozwoju, stąd też długoterminowa umowa. Kacper, cieszymy się, że z nami jesteś i życzymy Ci powodzenia - powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan.

Kolejne przedłużenie kontraktu zawodnika, który wpisuje się w rozwój Klubu. Planowaliśmy podpisać z Kacprem długoterminową umowę, aby rozwijał się wraz z nami, z projektem Zagłębia Lubin. Kacper, gratulujemy, życzymy powodzenia i rozwijaj się - powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Cieszę się, że zakończyło się to szczęśliwie i udało się podpisać nowy kontrakt, bo trochę się to przeciągało. Na pewno będę miał teraz spokojniejszą głowę i będę mógł się w pełni skupić na najbliższych spotkaniach - mówi Kacper Chodyna.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama