Lubinianie wygrywają towarzyskie zawody we Wrocławiu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2022-09-12 08:50
Lubinianie wygrywają towarzyskie zawody we Wrocławiu - fot. Cuprum Lubin

Triumfatora turnieju wyłoniło bezpośrednie starcie dolnośląskich drużyn, które w pierwszym dniu zawodów wygrały pewnie swoje spotkania - Cuprum 3:0 z MKS-em Będzin, a Gwardia 3:1 z MKST Astra Nowa Sól.

Finałowy mecz lepiej rozpoczęli pierwszoligowcy z Wrocławia. Po wyrównanej grze losy pierwszego seta rozstrzygały się w samej końcówce, w której do 23 wygrali gospodarze. W drugiej i trzeciej partii inicjatywę przejął zespół z PlusLigi, który wygrał je kolejno do 17 i 16. W czwartej odsłonie Gwardia ponownie wróciła do dobrej gry i wygrywając do 21 doprowadziła do tie-breaka. Decydujący, piąty set upłynął pod znakiem dominacji lubinian. Podopieczni Pawła Ruska pokonali rywali z Wrocławia 15:9, wygrywając mecz i cały turniej.

Trzecie miejsce, po zwycięstwie na Astrą, zajął MKS Będzin.

Wyniki:

Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:0 (26:24, 25:22, 25:13)

Chemeko-System Gwardia Wrocław – MKST Astra Nowa Sól 3:1

MKS Będzin – MKST Astra Nowa Sól 3:2 (23:25, 19:25, 25:19, 25:21, 15:12)

Chemeko-System Gwardia Wrocław – Cuprum Lubin 2:3 (25:23, 17:25, 16:25, 25:17, 9:15)