Co z pupilem gdy odejdzie za tęczowy most? W Legnicy powstanie cmentarz dla zwierząt

Karolina Bieniek | Utworzono: 2022-09-20 14:28 | Zmodyfikowano: 2022-09-20 14:28
A|A|A

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

W Legnicy powstanie cmentarz dla zwierząt. Firma, która wydzierżawiła działkę od gminy i podjęła się budowy cmentarza wraz z niewielkim krematorium ma już wszystkie niezbędne zgody i pozwolenia, by rozpocząć prace. Jak poinformował rzecznik legnickiego magistratu Piotr Seifert cmentarz ma być gotowy do czerwca 2023 roku. To informacja na jaką mieszkańcy Legnicy i okolic czekają od lat, bo już w 2007 roku mówiło się o potrzebie budowy takiego miejsca.

-Jest ważne, bo mamy mnóstwo zwierząt domowych i jest problem co z takim zwierzakiem zrobić, a więc ludzie próbują indywidualnie te zwierzęta grzebać, a więc takie miejsce na pewno by się przydało.

Cmentarz powstanie na terenie Lasku Złotoryjskiego w sąsiedztwie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Powiatowy Lekarz Weterynarii z Legnicy ma nadzieje, że ta inwestycja pomoże choć częściowo rozwiązać problem grzebania zwierząt na terenie lasów i prywatnych posesji, co w świetle obowiązującego prawa jest nielegalne, ale trudne do wyegzekwowania.

-Proszę nie chować swoich kotów, psów w ogródkach, natomiast skontaktować się z inspektoratem, albo z najbliższą lecznicą, co zrobić z padłym zwierzęciem, myślę, że każdy pomoże. To jest przede wszystkim ochrona naszego zdrowia i środowiska, no i musimy działać zgodnie z przepisami.

Lecznice weterynaryjne pośredniczą w kontaktach z firmami zajmującymi się utylizacją zwierząt, a także oferującymi przetransportowanie zwierzęcia na najbliższy w okolicy cmentarz dla zwierząt. 

Posłuchaj całego programu:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Bodzia
2022-10-26 20:43:55
z adresu IP: (2a00:f41:70bc:a9e2:54cd:x:x:x)
Ocena: 0
Bardzo Dobrze nie jedna osoba będzie chce zwierzątko ale gdzie puchowa dobrze że powstanie cmentarz dziekuje
Reklama