Mocny początek sezonu w wykonaniu koszykarzy Śląska

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2022-09-29 22:15 | Zmodyfikowano: 2022-09-29 22:15
Mocny początek sezonu w wykonaniu koszykarzy Śląska - fot. wks-slask.eu

Podopieczni Andreja Urlepa mocno weszli w mecz. Wrocławianie rozpoczęli od zdobycia 6 punktów z rzędu, chwile później prowadzili już 10:2. Potem gra się wyrównała. Legia szybko zapomniała o nieudanym początku i po 5 minutach gry w drugiej kwarcie na tablicy był już remis 20:20. Na przerwę to jednak goście schodzili w lepszych nastrojach. Po 20 minutach Śląsk prowadził 5 punktami.

Trzecia kwarta znów należała do przyjezdnych. W 27 minucie po rzucie z wyskoku Arcioma Parachouskiego przewaga mistrzów Polski urosła do 12 punktów (34:46). Wydawało się się, że wrocławianie mają to spotkanie pod kontrolą, ale Legia nie składała broni. Wystarczył słabszy, 2-minutowy okres gry WKS-u w czwartej kwarcie i gospodarze dwóch trafieniach za 3 Janisa Berzinsa i Devyna Marble'a wyszli na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie. Na 5,5 minuty przed końcem gry zespół trenera Wojciecha Kamińskiego wygrywał 63:62.

Wrocławianie końcówkę rozegrali jak na mistrza przystało. Ważne rzuty głównie Jeremiaha Martina oraz Conora Morgana przyczyniły się do tego, że goście zdobyli 14 punktów z rzędu, a legioniści do końcowej syreny nie trafili już ani razu!

Najwięcej punktów w drużynie wrocławskiej zdobył Martin - 24. Amerykanin zanotował także 9 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty. 10 punktów i 7 zbiórek zapisał na swoim koncie Jakub Nizioł.

Śląsk w dwóch kolejkach zgromadził komplet zwycięstw i przewodzi w ligowej tabeli.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 63:76 (11:16, 19:19, 17:21, 16:20)

Legia Warszawa: Devyn Marble 19, Ray McCallum 10, Geoffrey Groselle 9, Janis Berzins 7, Travis Leslie 6, Dariusz Wyka 4, Grzegorz Kamiński 3, Łukasz Koszarek 3, Grzegorz Kulka 2.

Śląsk Wrocław: Jeremiah Martin 24, Jakub Nizioł 10, Arciom Parachouski 9, Conor Morgan 9, Daniel Gołębiowski 8, Łukasz Kolenda 6, Aleksander Dziewa 6, Aleksander Wiśniewski 2, Ivan Ramljak 2, Mikołaj Adamczak 0.