Udany początek sezonu siatkarzy z Lubina

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2022-10-03 21:09
Udany początek sezonu siatkarzy z Lubina - fot. ks.cuprum.pl

Beniaminek z Bielska Białej zagrał w najwyższej klasie rozgrywkowej po 1632 dniach, ale siatkarze z Lubina nie zamierzali robić z tej okazji gospodarzom prezentu. Dwa pierwsze sety do 23 wygrało Cuprum i to mimo tego, że grało bez nominalnego atakującego. W zastępstwie dobrze grał Ukrainiec Ilia Kowalow. Warto zwrócić także uwagę, że w zespole zadebiutował rozgrywający Kajetan Kubicki, który ostatnio świętował wicemistrzostwo Europy do lat 20.

W trzecim secie emocji było najwięcej. Dolnośląska drużyna miała piłki meczowe, ale ze zwycięstwa 31:29 cieszył się BBTS, dla którego świetnie na zagrywce grał Jake Hanes.

Cuprum domknęło mecz w czwartej partii wygranej do 22, a na MVP spotkania wybrano Moustaphę M'Baye. Środkowy zdobył 14 punktów i skończył 10 z 12 piłek w ataku. Dobrze spisywał się także rozgrywający Grzegorz Pająk.

BBTS Bielsko-Biała - Cuprum Lubin 1:3 (23:25, 23:25, 31:29, 22:25)

BBTS Bielsko-Biała: Dawid Woch, Jan Zimmermann, Konrad Formela, Wojciech Siek, Jake Hanes, Roland Gergye - Bartosz Fijałek (libero) - Mateusz Zawalski, Daulton Sinoski, Radosław Gil, Dominik Teklak (libero), Jakub Urbanowicz.

Cuprum Lubin: Grzegorz Pająk, Wojciech Ferens, Florian Krage, Ilia Kowalow, Aleksander Berger, Moustaphe M'Baye - Kamil Szymura (libero) - Kajetan Kubicki, Remigiusz Kapica.