Brazylijka z kapitańską opaską w ekipie Volley

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-10-09 09:05
Brazylijka z kapitańską opaską w ekipie Volley - fot. Volley Wrocław
fot. Volley Wrocław

W kadrze Volley na najbliższy sezon ekstraklasy znalazło się aż 11 nowych nazwisk. Jedną z zupełnie nowych twarzy we wrocławskiej ekipie jest doświadczona przyjmująca, doskonale znana już w TAURON Lidze, Regiane Bidias. Przypomnijmy, że 36-letnia Brazylijka ma na swoim koncie liczne medale rodzimych rozgrywek klubowych, a po dołączeniu do polskiej ekstraklasy także krążki naszej ligi.

Jej wieloletnie doświadczenie przesądziło o decyzji sztabu szkoleniowego Volley Wrocław, aby to właśnie Bidias powierzyć rolę kapitana drużyny w nadchodzącym sezonie TAURON Ligi. Trenerzy wrocławskich Volejek zaproponowali utworzenie Rady Kapitanów, która poza kapitan będzie złożona z dwóch siatkarek wspierających Brazylijkę w jej działaniach. Będą nimi zawodniczki Volley, które spędzą w drużynie kolejny sezon, czyli Adrianna Szady i Aleksandra Gromadowska.

- Ze względu na to, jaki mamy zespół, wybór Régis na kapitana zespołu uważam za logiczne rozwiązanie. Pełniła tę rolę przez 9 lat w Rexonie Rio de Janeiro, więc ma z tym doświadczenie. Dodatkowo jest ogólnie najbardziej doświadczoną zawodniczką w naszej drużynie i ma w niej respekt. Oczywiście – mogą pojawić się pewne kłopoty, takie jak bariera językowa, ale z tego powodu poprosiliśmy, żeby w pracy kapitana pomagały Régis Ola Gromadowska i Ada Szady, które znają już klub – wyjaśnia Michal Mašek, pierwszy trener Volley. 

- Bardzo cieszę się ze swojej roli, jaką będę pełnić w drużynie. Kiedy trener Michal zaproponował mi, abym została kapitanem, zaczęłam się zastanawiać, jak sprawdziłabym się w tej funkcji w obcym kraju. Mam nadzieję, że moje doświadczenie okaże się przydatne dla całej drużyny jako całości i każdej zawodniczki z osobna, a także nauczy czegoś mnie. To nie będzie dla mnie pierwszy raz, gdy będę kapitanem zespołu. Pełniłam tę funkcję także w Brazylii, gdzie grałam zanim przyjechałam do Polski. Cieszę się również z tego, że będę miała u boku Olę i Adę, ponieważ z ich pomocą będzie mi na pewno o wiele łatwiej - powiedziała nowa kapitan zespołu, Regiane Bidias.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.