Żart czy profanacja? (ZOBACZ)

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2011-02-07 16:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. prw.pl

Instalacja rzuca się w oczy kierowców wjeżdżających do miasta od strony ulicy Karkonoskiej, nie inaczej jest kiedy jedziemy w stronę przeciwną.

Trudno nie zauważyć zmiany na ponurym zwykle cmentarzu - ogromne czołgi górują nad nekropolią a w lufie trzech z nich ktoś umieścił styropianowe języki ognia.

Można domysliść się, że chodzi o wystrzały, ale niektórzy inetrpretują instalację jako kwiaty w lufach - nie ma jednak pewności czy chodziło o pacyfistyczny przekaz.

Nie wiadomo kto jest autorem heppenngu i co miał na myśli. Urząd Wojewódzki który nadzoruje remont cmentarza zwrócił się do Urzędu Miejskiego o usunięcie dodatków nieprzystających do powagi miejsca.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Thewalldi
2011-02-09 00:46:51
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dziadek mi opowiadał że na początku lat 50 jak studiował w zniszczonym Wrocławiu to z kolegami chodzili po okolicznych polach. W jednym z rowów znaleźli czołg z rozwaloną wieżą. Jeden z kolegów dziadka wszedł do środka i wyjął ludzką czaszkę. (nie wiem co się dalej tam działo) Dzisiaj ten czołg stoi na postumencie, łatwo go rozpoznać gdyż ma zespawany kawał blachy na wieżyczce... (Przynajmniej tak twierdzi mój dziadek) Dla niektórych te czołgi to coś więcej niż trochę żelastwa na betonowych podstawach. Mi się smutno zrobiło jak obok nich przejeżdżałem ostatnio. Bo i kolor nie ten i to badziewie w lufach... Te czołgi nie wzięły się ze skansenu, każdy miał swoją załogę 4 może nawet 5 osobową i prawdopodobnie zginęła zostawiając po sobie ziejącą śmiercią skorupę czołgu.
~KMWTW
2011-02-08 18:15:31
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 0
Moim zdaniem Gazeta Wyborcza powinna zabrać się za szukanie afery. W takim swoim typowo propagandowym stylu. Kilka miesięcy temu Wyborcza zachęcała mieszkańców Wrocławia do zapalenia zniczy na grobach bandyckiej Armii Czerwonej. Skoro teraz ktoś kpi sobie z czołgów Czerwonej Armii to redakcja Gazety Wyborczej powinna poczuć się dotknięta. Może nawet antysemityzmu się w tym doszukają... albo rasizmu...
~intruder
2011-02-08 14:45:36
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
@~ekstr. nie przejmowałbym się tymi, którzy interpretować to będą politycznie. (poprawione).
~intruder
2011-02-08 14:42:59
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
@~ekstr. nie przejmowałbym się tymi, którzy odbiorą interpretować to będą politycznie.
~obserwator
2011-02-08 14:25:22
z adresu IP: (213.231.xxx.xxx)
Ocena: 0
No i mamy temat - Komorowski powinien szybko przeprosić Rosjan bo to może "zamrozić z trudem robine OCIEPLENIE, a nawet wywołać wojnę zapowiadaną w Sejmie przez Tuska'. Ale satyra!!!!!!
~m
2011-02-08 13:22:07
z adresu IP: (213.238.xxx.xxx)
Ocena: 0
bardziej kolorowo jest. i tak niedługo "płomienie" znikną, a to studentom się przyda, a to obrońcom moralości zawadzi, a to już dresom nie spodoba.
~
2011-02-08 11:50:23
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
"Profanacja"? Wobec czołgu ?Czy Autorka nie przesadza z tym pietyzmem?
~
2011-02-08 11:44:08
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ha!Odwieczne pytanie szkolnych interpretatorów :"co autor miał na myśli.?" No i dobrze, ze nie wiadomo. To jest własnie sztuka! Interpretacja zależy od odbiorcy.
~ekstr.
2011-02-08 11:39:29
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
do~intruder: Kim? Rosjanami by się Pan nie przejmował ?
~intruder
2011-02-08 07:10:30
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
ten czołg nikomu krzywdy nie zrobi. :) ps. pewnie niektórzy odbiorą to w kategoriach politycznych i dopowiedzą sobie zaraz, że Rosjanie nas najadą, ale nimi bym się nie przejmował.
~huhs
2011-02-07 22:50:55
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: 0
widziałem. Artysta co to wymyślił.... no niech go tam :)
~kamasze
2011-02-07 22:04:35
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 0
Radio Wroclaw zauważylo to dopiero po publikacji na innym portalu. ;/
~Madżones
2011-02-07 20:14:01
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Właśnie,ogienek był we wszystkich czołgach, dziwię się , że dopiero teraz ktoś z radia zauważył te ogienki , przecież to obok PRW.
~Dolores
2011-02-07 17:24:03
z adresu IP: (93.181.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jeszcze kilka dni temu te "ozdoby" były we wszystkich lufach...
~plejstuś
2011-02-07 17:04:02
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
fajne, więcej takich akcji