Miedź w Final Four Pucharu Polski

| Utworzono: 2011-02-10 01:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Piłkarzom ręcznym Miedzi Legnica nie dawano większych szans na awans do turnieju finałowego Pucharu Polski. Pewnie dlatego, że przed własną publicznością drużyna przegrała z Pogonią 23:26. Rewanż w Szczecinie był w wykonaniu drużyny Edwarda Strząbały dużo lepszy. Miedź wygrała 32:27 i zagra w Final Four.

Pierwszoligowcy ze Szczecina w pierwszej połowie znów grali zaskakująco dobrze i szybko wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Do przerwy prowadzili jednak już tylko 15:14, bo Miedź grała coraz lepiej. Pogoń za Pogonią w drugiej połowie była imponująca, a co najważniejsze skuteczna.

W Final Four, które odbędzie się w Płocku wystąpią także Vive Targi Kielce, Orlen Wisła Płock i Warmia Anders Group Społem Olsztyn.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Reflex Miedź Legnica 27:32 (15:14)

Najwięcej bramek: dla Pogoni - Paweł Krupa 11, Łukasz Masiak 6,

dla Miedzi - Andrzej Brygier 10, Adam Skrabania 8.

Pierwszy mecz: 26:23 (17:9) - awans Miedzi Legnica