Dwa karambole na A4. Korek rozładowuje się

km | Utworzono: 2022-11-06 09:59 | Zmodyfikowano: 2022-11-06 09:59
Dwa karambole na A4. Korek rozładowuje się - fot. archiwum Radia Wrocław
fot. archiwum Radia Wrocław

14.45 

Kolejna dzisiaj awaria samochodu. Między węzłami Kąty Wrocławskie-Kostomłoty doszło do awarii pojazdu. Ruch odbywa się jednym pasem. 

14.10 

Ruch na trasie z Wrocławia do Legnicy odbywa się normalnie. Rozładowuj się 10-kilomterowy korek. 

13.30 

Kolejny zdarzenie drogowe na autostradzie A4. Między węzłami Kąty Wrocławskie-Kostomłoty doszło do awarii pojazdu. Ruch odbywa się jednym pasem. 

13.00

Poprawia się sytuacja na A4 między Wrocławiem a Legnicą. Przy węźle Kąty Wrocławskie zderzyło się rano 5 pojazdów. Przez jakiś czas autostrada była całkowicie zablokowana, później wprowadzono zwężenie . 15 kilometrowy korek skrócił się do 11. Tuż obok doszło jednak do kolejnego karambolu - mówi Krzysztof Marcjak z dolnośląskiej policji:

Po drugim karambolu udało się już posprzątać. Wg policji korek za chwilę powinien się rozładować.

11.00

Bez poprawy po wypadku na A4 z Wrocławia do Legnicy - w miejscu robót drogowych i zwężenia na 125-tym kilometrze autostrady (tuż za węzłem Kostomłoty) zderzyło się 5 samochodów - dwie osoby zostały ranne - jedną z nich śmigłowcem odwieziono do szpitala we Wrocławiu. Korek ma 15 km. Jak doszło do wypadku wyjaśnia Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji

Droga w kierunku Legnicy była zablokowana, teraz obowiązuje już tylko zwężenie. Wg wstępnych ustaleń, kierowca, który spowodował pierwszy karambol nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał w samochód, który jechał przed nim. Ten z kolei przez siłę uderzenia wjechał w następnych. Podczas drugiego zdarzenia sprawca prawdopodobnie nie zdążył wyhamować przed korkiem.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.