Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku

GN | Utworzono: 2022-11-10 13:56 | Zmodyfikowano: 2022-11-10 13:58
A|A|A

fot. mat. prasowe

Karol Lipiński, Antoni Radziwiłł, Józef Wieniawski, Ferenz Liszt, Hektor Berlioz, Richard Wagner, Richard Strauss, Fryderyk Chopin, Feliks Mendelssohn, Ludomir Różycki czy Franz Eckert to tylko niektórzy z kompozytorów odwiedzających Dolny Śląsk. Nie tylko bowiem Wrocław (niemieckie Breslau i czeski Vratislav) – jako stolica i największe miasto regionu – gościł znakomitych muzyków. Również w pięknych uzdrowiskach Kotliny Kłodzkiej oraz mniejszych miastach kwitło życie artystyczne (i towarzyskie).

Stowarzyszenie im. Richarda Straussa wraz z dolnośląskimi partnerami zaprasza na dwa koncerty w ramach projektu Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku (jeden z nich we Wrocławiu, drugi – w Świdnicy), poświęconego znanym twórcom muzyki klasycznej.

Już 13 listopada (niedziela) w Centrum Kultury i Edukacji Bakara we Wrocławiu odbędzie się koncert, którego program inspirowany jest kompozytorami romantycznymi (m.in. Hectorem Berliozem i Feliksem Mendelssohnem-Bartholdym). Wystąpi w nim znana dolnośląskiej publiczności Iryna Zhytynska (mezzosopran), a przy fortepianie śpiewaczce towarzyszyć będzie Ashot Drnayan-Babrouski.

W programie koncertu, na który wstęp jest wolny (bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie CKiE Bakara), znajdą się arie operowe i pieśni m.in. Fryderyka Chopina, Georgesa Bizeta, Pietra Mascagniego, Camille’a Saint-Saënsa, Gabriela Fauré ,Semena Hulaka-Artemowskiego i Julesa Masseneta.

Koncert jest równocześnie dopełnieniem ogłoszonego w Bakarze „Roku Kobiet”, wydarzenia objętego honorowym patronatem prezydenta Wrocławia, którego uroczyste zakończenie odbędzie się 3 listopada (to też początek Bakariady4 – wielokulturowych artystycznych prezentacji w CKiE Bakara).

Projekt Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Partnerem wydarzenia jest Klinika Okulistyczna Optegra.

Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku

Koncert 13.11.2022 (niedziela), godz. 17.00

Centrum Kultury i Edukacji Bakara

Wrocław, ul. Różana 4-6

Bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie CKiE Bakara

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama