Dolnośląski Szpital Specjalistyczny ma nowy nowoczesny sprzęt

Piotr Osowicz, km | Utworzono: 2022-11-16 17:30 | Zmodyfikowano: 2022-11-16 17:31
Dolnośląski Szpital Specjalistyczny ma nowy nowoczesny sprzęt - Fot. Dolnośląski Szpital Specjalistyczny
Fot. Dolnośląski Szpital Specjalistyczny

Nowoczesny angiograf do badań żył, tętnic i komór serca trafił do Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Urządzenie, które będzie służyło pacjentom Oddziału Kardiologii, kosztowało prawie cztery i pół miliona złotych. Jak mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski, inwestycję zrealizowano w ramach dotacji „Poprawa bazy leczniczej”.

Nowoczesny angiograf pozwala skrócić czas badania i ograniczyć zużycie środka kontrastowego oraz dawki promieniowania zarówno dla pacjenta, jak i personelu. Urządzenie będzie wykorzystywane w Pracowni Hemodynamiki, która rocznie wykonuje ponad 1600 zabiegów koronarografii, ponad 800 angioplastyk naczyń wieńcowych i innych zabiegów z zakresu kardiologii interwencyjnej.

Jak mówi dr Rafał Wyderka, kierownik Pracowni Hemodynamiki, Elektrofizjologii i Elektrostymulacji Serca innowacyjne urządzenie umożliwia szeroką analizę naczyń wieńcowych, co przyspiesza znacząco postawienie diagnozy i wykonanie zabiegu.

Zakup nowoczesnego angiografu sfinansował Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Jego koszt to prawie cztery i pół miliona złotych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.