Kolejna edycja akcji #GóryBezBrawury

el | Utworzono: 2022-11-26 18:30 | Zmodyfikowano: 2022-11-27 03:59
Kolejna edycja akcji #GóryBezBrawury - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

Zima to świetny czas na odkrywanie Sudetów – podkreśla marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Zachęcając turystów do odwiedzenia malowniczych miejsc w regionie przypomina jednak, aby podczas wycieczek, zwłaszcza tych górskich nie tracić głowy i pamiętać o odpowiednim przygotowaniu.

W ramach kampanii #GóryBezBrawury Urząd Marszałkowski we współpracy z GOPR przygotował m.in. serię nowych spotów edukacyjnych w radiu i telewizji, a także materiały filmowe dotyczące bezpieczeństwa publikowane online. Przewidziano także spotkania na dolnośląskich stokach.

Jak wskazuje prezes zarządu Grupy Sudeckiej GOPR Jacek Koziarek, zimą góry są przepiękne, jednak są także wymagające wobec turystów. „Pamiętajmy, żeby dobrze się przygotować do zimowych wycieczek. Odpowiednio zaplanowane trasy, ubranie dostosowane do zimowych warunków atmosferycznych oraz niezbędne wyposażenie są gwarancją udanej wyprawy. Nie dajmy się zaskoczyć zmieniającej się pogodzie i zapadającemu wcześnie zmrokowi” – ostrzega.

Goprowcy radzą, aby w pierwszej kolejności zrobić plan: przestudiować mapy terenu i upewnić się, jak prowadzi szlak oraz jaki ma stopień trudności, a także, czy forma i sprzęt odpowiadają warunkom.

Pod uwagę należy wziąć także czas przejścia, pamiętając, że wycieczki z dziećmi trwają dłużej. „Podstawą ekwipunku jest górskie obuwie, raczki oraz plecak wyposażony, m.in. w czapkę, rękawiczki, zapasowe skarpety, ubranie przeciwdeszczowe, wiatrochronną płachtę, podręczną apteczkę, latarkę i zapałki” – wylicza GOPR.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.