Gospodynie Wiejskie przejdą do sieci?

Beata Makowska, WK | Utworzono: 2022-12-09 13:19 | Zmodyfikowano: 2022-12-09 13:21
Gospodynie Wiejskie przejdą do sieci? - fot. Beata Makowska
fot. Beata Makowska

Członkinie i członkowie 4 kół z gminy Syców przejdą bezpłatne szkolenia z obsługi sprzętu informatycznego, korzystania z sieci, komunikacji internetowej oraz załatwiania spraw online. Uczestnicy programu dostali także tablety.

- Członkinie kół gospodyń wiejskich angażują się coraz chętniej w proces cyfryzacji polskiej wsi. Ufam, że szkolenia będą dla tych wszystkich, którzy w tak piękny sposób promują polską tradycję i kulturę, portalem do świata cyfrowego – podkreśla sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński:

- To świetna okazja, aby się czegoś nauczyć, a i łatwiej promować tak wydarzenia z naszego koła - mówi Renata Wójciak z koła Wiedźmy z Drołtowic:

- Głównym zadaniem tego programu jest wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, które angażują lokalną społeczność w kultywowanie pamięci o miejscowych tradycjach i folklorze - powiedział podczas dzisiejszej uroczystości, inaugurującej dolnośląską część programu, burmistrz Sycowa Dariusz Maniak:

Jolanta Kucharska z KGW Wszechświęte nie kryje radości, że to szkolenie pomoże nie tylko w promocji koła, ale i w codziennym życiu:

W całym kraju w programie uczestniczy 100 kół gospodyń wiejskich. Projekt finansowany jest z funduszy europejskich.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.