Groźby do prezydenta Legnicy pod lupą śledczych

Andrzej Andrzejewski, BM | Utworzono: 2022-12-10 06:49 | Zmodyfikowano: 2022-12-10 06:51
Groźby do prezydenta Legnicy pod lupą śledczych - fot:  archiwum Radia Wrocław
fot: archiwum Radia Wrocław

Rzecznik legnickiej prokuratury Lidia Tkaczyszyn przyznaje, że groźby kierowane pod adresem prezydenta Legnicy są przedmiotem zainteresowania śledczych. Analizy dotyczą czterech maili, jakie znalazły się w skrzynce pocztowej Tadeusza Krzakowskiego:

W ostatnich miesiącach Tadeusz Krzakowski otrzymał kilkadziesiąt takich pogróżek. Nie wiadomo, czy ich autorem jest jedna, czy więcej osób. Ze względu na obawy prezydent zadecydował, aby w ratuszu przy pl. Słowiańskim mieszkańcy, którzy chcą załatwić swoje sprawy, przyjmowani byli głównie w specjalnej sali obsługi. Na piętra magistratu klienci mogą wchodzić tylko w wyjątkowych przypadkach i przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności. - Badamy historię czterech maili, z pogróżkami wobec Tadeusza Krzakowskiego - dodaje Lidia Tkaczyszyn:

W przypadku pierwszej przesyłki z groźbami prokuratorzy "poczynili szczegółowe ustalenia", co do nadawcy - jednak rzeczniczka nie chce mówić o szczegółach z uwagi na dobro śledztwa. W pozostałych przypadkach ruch należy do firmy komunikacyjnej, która ma dostarczyć dane identyfikujące komputery, z których wyszły maile.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.