Kolejna pewna wygrana KPR-u Gminy Kobierzyce

Robert Skrzyński | Utworzono: 2023-01-03 19:30 | Zmodyfikowano: 2023-01-03 19:30
Kolejna pewna wygrana KPR-u Gminy Kobierzyce - fot. kprkobierzyce.pl

Piłkarki ręczne KPRu Gminy Kobierzyce nie miały większych problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa w ekstraklasie.

Zawodniczki Edyty Majdzińskiej dobrze rozpoczęły spotkanie. Już po trzech minutach po bramkach Vitorii Macedo, Alony Shupyk i Zoricy Despodovskiej prowadziły 3:0.

Świetna gra w obronie i skuteczność w ataku spowodowały, że w 10 minucie po rzucie Marioli Wiertelak było już 8:1 dla KPRu. W tym momencie już o drugi czas w tym spotkaniu poprosił szkoleniowiec Młynów Stoisław Jarosław Knopik.

Nic nie było w stanie powstrzymać drużyny Edyty Majdzińskiej. Dość powiedzieć, że po kolejnych pięciu minutach było już 14:3 dla zespołu z Kobierzyc. Dopiero w końcówce pierwszej połowy drużyna z Koszalina nieco odrobiła straty, ale wynik wciąż był znakomity dla KPRu, który po 30 minutach prowadził aż 22:11.

Zespół z Koszalina na początku drugiej połowy rzucił się do odrabiania strat. Szybko zdobył aż cztery bramki, a w tym czasie zawodniczki KPRu trafiły tylko raz. Gdy w 40. minucie zrobiło się tylko 24:19 dla drużyny z Kobierzyc o czas poprosiła trener Edyta Majdzińska.

To poskutkowało. KPR zaczął grać skuteczniej tak w obronie, jak i w ataku i kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie. Skutecznością imponowały zwłaszcza Aleksandra Tomczyk i Małgorzata Buklarewicz.

Ostatecznie zespół z Kobierzyc zwyciężył 36:25 i może koncentrować się już na sobotnim pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu EHF, w którym zagra we własnej hali ze słowacką Iuventą Michalovce.

Młyny Stoisław Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 25:36 (11:22)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka - Kucharska 2, Tomczyk 6, Shupyk 2, Wicik 1, Cygan 3, Buklarewicz 4, Domagalska 1, Macedo 5, Despodovska 3, Wiertelak 4, Janas, Kozioł 4, Olek 1.