Silny wiatr i opady deszczu. Ostrzeżenie IMGW dla regionu

Elżbieta Osowicz, BM | Utworzono: 2023-01-15 13:23 | Zmodyfikowano: 2023-01-15 13:24
Silny wiatr i opady deszczu. Ostrzeżenie IMGW dla regionu - Fot: zdjęcie ilustracyjne, Pixabay
Fot: zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

IMGW ostrzega przed gwałtownymi opadami deszczu w 8 powiatach: Jelenia Góra, kamiennogórski, karkonoski, lwówecki, lubański, wałbrzyski. Najintensywniej ma padać w powiecie kłodzkim.

Dodatkowo w południowo-zachodnich powiatach regionu trzeba przygotować się na wichurę. Silnie wiać będzie w powiatach: kamiennogórskim, karkonoskim, lwóweckim, lubańskim, wałbrzyskim, kłodzkim, ząbkowickim, zgorzeleckim, dzierżoniowskim, złotoryjskim, strzelińskim, legnickim, jaworskim, a także w Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Legnicy.

- Wiatr, który przez cały weekend dawał się we znaki mieszkańcom Dolnego Sląska już słabnie - mówi dyżurny synoptyk Piotr Ojrzyński.

W porywach w górach wiało do nawet stu kilometrów na godzinę, teraz synoptycy prognozują około 50. Na mapach pogodowych widać też ochłodzenie. - W regionie spadnie śnieg, ale na nizinach raczej się długo nie utrzyma - dodaje dyżurny synoptyk.

W połowie tygodnia synoptycy zapowiadają ochłodzenie. W górach powinno zrobić się biało, ale na nizinach temperatura będzie się utrzymywać powyżej zera.

Aura nie będzie sprzyjać kierowcom. Drogowcy ostrzegają, aby zachować szczególną ostrożność.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.