Pewne zwycięstwo Miedziowych w czwartym sparingu

Piotr Pietraszek, PAP/mat.prasowe | Utworzono: 2023-01-19 07:25 | Zmodyfikowano: 2023-01-19 07:25
Pewne zwycięstwo Miedziowych w czwartym sparingu - fot. zaglebie.com

Podopieczni Waldemara Fornalika otworzyli wynik spotkania w 19. minucie. Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Marko Poletanovica strzałem głową wykorzystał Szymon Kobusiński. Wynik utrzymał się do przerwy, choć Miedziowi mogli go podwyższyć m.in. po kolejnej dogodnej okazji Kobusińskiego.

Po zmianie stron lubinianie szybko strzelili drugą bramkę w tym spotkaniu. W 50. minucie Gruzin Tornike Gaprindaszwili w swoim stylu zszedł na lewą nogę i precyzyjnym strzałem przy słupku podwyższył rezultat.  Minutę później było już 3:0 dla Zagłębia. Po kontrze do siatki trafił po raz drugi w tym starciu Szymon Kobusiński. Asystę przy tym golu zaliczył Nano Mesa, który niedawno rozpoczął testy w zespole z Lubina. Hiszpański napastnik ma zagrać jeszcze w czwartkowym sparingu z Łudogorcem Razgrad i wówczas sztab szkoleniowy podejmie decyzję o ewentualnym podpisaniu z nim kontraktu.

Mecz z zespołem z Bułgarii będzie ostatnim sprawdzianem Zagłębia przed startem rundy wiosennej. W piątek drużyna trenera Waldemara Fornalika wróci do Polski i do inauguracyjnego meczu Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław będzie się już przygotowywać na własnych obiektach.

KGHM Zagłębie Lubin - RFK Graficar Belgrad 3:0 (1:0)

Bramki: Szymon Kobusiński 19, 51, Tornike Gaprindaszwili 50

KGHM Zagłębie: Jasmin Burić (70 Szymon Weirauch) - Arkadiusz Woźniak, Kacper Lepczyński, Jarosław Jach (79 Aleks Ławniczak), Guram Giorbelidze (79 Mateusz Grzybek) - Tornike Gaprindaszwili (70 Sasa Żivec), Marko Poletanović (46 Jakub Żubrowski), Filip Kocaba (63 Cyprian Popielec), Koki Hinokio, Szymon Kobusiński - Dawid Kurminowski (46 Nano Mesa; 70 Martin Doleżal).