Seniorzy z Wrocławia świętują do końca stycznia

Justyna Kościelna, JD | Utworzono: 2023-01-20 07:34 | Zmodyfikowano: 2023-01-20 07:36
Seniorzy z Wrocławia świętują do końca stycznia - zdjęcie ilustracyjne fot. pixababy
zdjęcie ilustracyjne fot. pixababy

W mieście do 31 stycznia trwają wrocławskie dni babci i dziadka. W programie znalazły się m.in. warsztaty śmiechoterapii oraz wykłady na temat zdrowia. Jutro Centrum Kultury Agora zaprasza wnuków i dziadków na bezpłatny Międzypokoleniowy Bal Przebierańców.

- Wrocław wiele nam oferuje, a my z tej oferty korzystamy - przyznaje Ewa Białowąs, liderka z grupy Panie Niespodzianki przy Wrocławskim Centrum Seniora:

A miasto, jak wynika z danych, starzeje się. Ponad 26 proc. mieszkańców to osoby 60+. W stolicy Dolnego Śląska jest ich ponad 178 tys.

- Przybywa ich z roku na rok, podobnie jak stulatków - podkreśla Robert Pawliszko z Wrocławskiego Centrum Seniora:

Z raportu “Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla Seniorów w Polsce”, przygotowanego przez organizację SeniorApp wynika, że dziadkowie i babcie chętnie angażują się w rozmaite aktywności. Ponad 55 proc. ankietowanych przyznaje, że z domu wychodzi często, a niemal 30 proc. - że w konkretnych celach.

Autorzy aportu zauważają, że zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, aktualnie co czwarty Polak jest seniorem, a według prognoz w 2050 r. osoby starsze będą stanowić 40% ogółu społeczeństwa.

POSŁUCHAJ:

Reklama