Pierwszy domowy triumf wrocławianek w 2023 roku

PP/Jakub Dworzecki, inf. prasowa | Utworzono: 2023-02-13 22:00 | Zmodyfikowano: 2023-02-13 22:00
Pierwszy domowy triumf wrocławianek w 2023 roku - fot. materiały prasowe

Podopieczne trenera Michala Maska źle rozpoczęły spotkanie w hali Orbita. Pierwsze dwa sety padły łupem przyjezdnych. Najpierw Volley uległ 21:25, a w drugiej partii 23:25, choć wrocławianki zdołały w tej odsłonie odrobić już 8-punktową w pewnym momencie stratę (8:16) i doprowadzić do remisu 23:23.

Od początku trzeciej części meczu zawodniczki z Dolnego Śląska grały coraz lepiej. Podopieczne trenera Maska przestały popełniać błędy i zmuszały do ich robienia zawodniczki z Radomia. Efektem było wyraźne zwycięstwo (25:19) i zmniejszenie strat w całym spotkaniu. Czwarty set był jeszcze bardziej jednostronny. Volley rozbił w nim Radomkę do 12. O zwycięstwie decydował tie-break. Ten od początku toczył się pod dyktando wrocławianek, w szeregach których doskonale spisywała się Julia Szczurowska. Młoda atakująca zdobyła aż 36 punktów i jak najbardziej zasłużenie to jej przypadł tytuł MVP meczu.

Volley zgarnął dwa punkty i zrewanżował się rywalkom za porażkę w Radomiu 0:3.

- mówiła rozgrywająca Volley Adrianna Szady.

- Potrzebowałyśmy tej wygranej - dodaje libero wrocławskiej drużyny Magdalena Saad.

Volley po 15. kolejkach jest na 7. miejscu w tabeli Tauron Ligi Kobiet.

Volley Wrocław - Radomka Radom 3:2 (21:25, 23:25, 25:19, 25:12, 15:11)

Volley: Dominika Witkowska, Julia Szczurowska, Anna Bączyńska, Joanna Pacak, Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias – Magdalena Saad (libero) – Adrianna Szady.

Radomka: Natalia Murek, Martyna Świrad, Margarita Stepanenko, Ellen Braga, Justyna Łukasik, Madison Bugg – Krystyna Strasz (libero) – Agnieszka Adamek (libero), Renata Biała, Kornelia Moskwa, Samara de Almeida Coelho, Małgorzata Jasek, Paulina Zaborowska.