KGHM doposażyła strażaków ochotników z Gaworzyc

Andrzej Andrzejewski, BM | Utworzono: 2023-02-15 13:48 | Zmodyfikowano: 2023-02-15 13:48
KGHM doposażyła strażaków ochotników z Gaworzyc - fot: Andrzej Andrzejewski
fot: Andrzej Andrzejewski

Mija 20 lat od powołania do życia Fundacji "Polska Miedź". To za jej pośrednictwem największy dolnośląski koncern wsparł kilkanaście tysięcy osób i instytucji. Dziś do tej listy dołączyli strażacy z OSP Gaworzyce, którzy - dzięki darowiźnie - kupią nowy wóz ratowniczy.

- To nie pierwsza taka pomoc dla naszej gminy - zastrzega wójt Gaworzyc, Jacek Szwagrzyk i dodaje: łącznie otrzymaliśmy prawie milion złotych.

- Wcześniej udało nam się zebrać od różnych darczyńców ponad 800 tysięcy - tłumaczy Tadeusz Kocik, prezes formacji:

To nie jedyna pomoc przekazana przez fundację. "Licznik" Fundacji "Polska Miedź", to ponad 8700 wniosków o pomoc od osób i 5700 od różnych instytucji. Wartość przekazanych dotacji przekracza 291 milionów złotych. To tylko liczbowy wymiar działalności Fundacji "Polska Miedź", która świętuje swoje dwudziestolecie.

- Za każdym wspartym przez nas projektem stoją czyjeś emocje, czasem wielkie dramaty - przyznaje Helena Krupska, szefowa fundacji należącej do KGHM-u.

Pracownicy fundacji z Lubina zgodnie przyznają, że w ostatnich latach liczba kierowanych do nich wniosków o pomoc wzrosła niemal trzykrotnie.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.