Nowe karetki dla pogotowia z Lubina i Głogowa

Karolina Bieniek, JD | Utworzono: 2023-04-25 13:57 | Zmodyfikowano: 2023-04-25 13:58
Nowe karetki dla pogotowia z Lubina i Głogowa - fot. Karolina Bieniek
fot. Karolina Bieniek

Zespoły Pogotowia z Lubina i Głogowa otrzymały dziś dwie nowe, w pełni wyposażone podstawowe karetki. Odbyło się uroczyste przekazanie kluczy i poświęcenie ambulansów. Hanna Słomka kierownik jednostki w Lubinie nie kryje radości, bo jak podkreśla -wyjazdów jest bardzo dużo:

- No bardzo potrzebne, karetki jeżdżą dużo. No psują się też, także jeździmy daleko, w różnych warunkach, bo i do lasu, po błocie, po budowach także różnie się zdarza, także cieszymy się zawsze gdy dostajemy nowe auto. Jest naszym cacuszkiem.

Zanim jednak nowe karetki wyjadą na ulice, kierowcy lubińskiego pogotowia muszą podnieść swoje kwalifikacje, niebawem przystępują do egzaminów na prawo jazdy kat. C. Środki w wysokości 1 mln 274 tys. złotych na zakup karetek Pogotowie Ratunkowe w Legnicy otrzymało od Wojewody Dolnośląskiego z funduszu przeciwdziałania COVID-19. -Regularna wymiana pojazdów i sprzętu jest koniecznością, mówi Joanna Bronowicka dyrektorka Pogotowia Ratunkowego w Legnicy

-Nasze karetki przejeżdżają od 5 do nawet 11 tys. km miesięcznie, więc zużycie tych ambulansów jest bardzo duże, stąd tak konieczna jest wymiana, po to żeby zespoły miały bezpieczną pracę, a pacjent miał miejsce wygodne i dobrze wyposażone.

Pogotowie Ratunkowe w Legnicy zapowiedziało już, że niebawem przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego nowa specjalistyczna karetka trafi także do Jawora.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.