Wrocław wspiera żyjące w mieście pszczoły

BM | Utworzono: 2023-05-03 06:00 | Zmodyfikowano: 2023-05-02 21:18
Wrocław wspiera żyjące w mieście pszczoły  - Fot: ZZM
Fot: ZZM

Mieszanka nasion pozwala na obsianie około dwóch metrów kwadratowych powierzchni i zawiera głównie różne odmiany koniczyny, kolendry, ślazów i błękitnych chabrów. - Te owady nie mają w mieście lekko i jest ich coraz mniej. Dla wegetacji roślinności ich praca jest niezbędna, a przy okazji mogą pobierać pyłki, z których produkują pyszny miód – mówi Radiu Wrocław Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej:

One może nie są aż tak kolorowe, jak te klasyczne łąki kwietne, ale też są bardzo ładne. Przede wszystkim przyciągają owady, jak się podchodziło do takiej łąki, to ona aż się ruszała od pszczół i bąków buszujących w tych kwiatkach

Zestaw „Pszczeli pożytek” jest dostępny w dni powszednie w specjalnym „nasionomacie” obok wejścia do siedziby Zarządu Zieleni Miejskiej przy alei Śląska. Przygotowano kilka tysięcy zestawów, ale zanim zdecydujemy się na wysiew, warto wziąć pod uwagę wszelkie okoliczności.

- Musimy liczyć się z tym, że te owady będą naszymi stałymi gośćmi, więc rozważmy ewentualne ryzyko związane z sianiem ich na balkonach – dodaje Marek Szempliński:

– Te zioła kwitną i naprawdę lubią je owady, więc jeżeli ktoś jest uczulony, albo sąsiad jest uczulony czy dziecko i boi się pszczół, to lepiej zasiać je na działce, gdzie jest okazjonalnie, a nie żeby je przechowywał w mieszkaniu.

Akcja, zainicjowana we Wrocławiu w 2021 roku, organizowana jest w maju, kiedy trwa najlepszy okres do wysiewu wyselekcjonowanych nasion.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.