Udany występ Włodarczyk we Francji

WK, PAP | Utworzono: 2023-05-10 08:34
Udany występ Włodarczyk we Francji - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Na trasie najszybsza była inna Polka, Marta Lach (Ceratizit-WNT). Polka, po samotnym ataku na ostatnich metrach, wygrała pierwszy etap kolarskiego wyścigu Dookoła Bretanii i objęła prowadzenie w klasyfikacji.

W końcówce etapu, prowadzącego wokół miejscowości Kerlouan (124 km), na czele wyścigu znalazła się sześcioosobowa grupka z Lach i Włodarczyk. Uzyskała kilkadziesiąt sekund przewagi nad ścigającym ją peletonem i pomiędzy sobą rozstrzygnęła losy zwycięstwa.

25-letnia Lach zaatakowała kilkaset metrów przed metą i finiszowała samotnie wyprzedzając o trzy sekundy Włoszkę Alessię Vigilio (Top Girls Fassa Bortolo) i Francuzkę Coralie Demay (St. Michel-Mavic). W tym samym czasie, na czwartej pozycji, linię mety minęła Dominika Włodarczyk. Na szóstej pozycji, ze stratą pięciu sekund, finiszowała mistrzyni Francji Audrey Cordon-Ragot (Human Powered Health). Peleton przyjechał ze stratą 52 sekund.

W klasyfikacji generalnej Lach, która w ubiegłym roku triumfowała na mecie ostatniego etapu tej imprezy, wyprzedza Vigilię o 13 sekund. Włodarczyk jest piąta ze stratą 19 sekund.

Pięcioetapowy wyścig po Bretanii zakończy się w sobotę w Saint-Jean-Brevelay.