Dookoła Bretanii: Włodarczyk w drugiej dziesiątce

WK, PAP | Utworzono: 2023-05-12 08:28
Dookoła Bretanii: Włodarczyk w drugiej dziesiątce - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Australijka Grace Brown (FDJ Suez) wygrała w czwartek trzeci etap kolarskiego wyścigu Dookoła Bretanii, jazdę indywidualną na czas wokół Plouay (19,5 km) i objęła prowadzenie w klasyfikacji.

Dotychczasowa liderka Marta Lach (Ceratizit-WNT) zajęła dalsze miejsce i spadła na dziewiątą pozycję.
Brown, ubiegłoroczna wicemistrzyni świata w "czasówce", potwierdziła swe umiejętności, pokonując pagórkowatą trasę z przeciętną ponad 43 km/godz. i wyprzedzając Holenderkę Maaike Boogaard (AG Insurance) i Francuzkę Coralie Demay ( St.Michel-Mavic). Startująca jako ostatnia Lach zajęła w czwartek 30. lokatę ze stratą 2.49 do triumfatorki. Najlepsza z polskich zawodniczek Dominika Włodarczyk (MAT Atom Developer) była 15. - strata 1.56.

Po trzech etapach Grace Brown wyprzedza Demay o 17 sekund i Włoszkę Alessię Vigilię (Top Girls Fassa Bortolo) o 28. Szósta jest Włodarczyk - strata 1.08, a Lach zajmuje dziewiąte miejsce - 1.33.
Pięcioetapowy wyścig po Bretanii zakończy się w sobotę w Saint-Jean-Brevelay.