Srebro uciekło w ostatniej chwili. Kobierzyczanki kończą sezon z brązem

inf. prasowa/PP | Utworzono: 2023-05-13 20:25 | Zmodyfikowano: 2023-05-13 20:25
Srebro uciekło w ostatniej chwili. Kobierzyczanki kończą sezon z brązem - fot. KPR Gminy Kobierzyce
fot. KPR Gminy Kobierzyce

Podopieczne Edyty Majdzińskiej do zdobycia drugiego w historii wicemistrzostwa Polski potrzebowały zwycięstwa nad MKS-em, do którego przed ostatnim meczem traciły 2 punkty. 

Wynik spotkania otworzyła Aleksandra Tomczyk, ale to przyjezdne mogły uznać początek za nieco bardziej udany. Nieskuteczne rzuty kobierzyczanek spowodowały, że po trafieniu Pauliny Masnej było już 1:3 (6'). Miejscowe zniwelowały straty (4:4 w 12'), ale cały czas to MKS wychodził na minimalne prowadzenie (7:9 w 19'). Kilka ważnych piłek odbiła Weronika Gawlik, a w ofensywie trener Piotr Dropek mógł liczyć na Magdę Więckowską. Pierwsza połowa zakończyła się dwoma trafieniami z rzędu KPR-u i remisem po 12.

Po zmianie stron lepiej zaczęły szczypiornistki z Kobierzyc. Podwyższona defensywa wymusiła na lubliniankach błędy, a te zespół Edyty Majdzińskiej zamieniał na rzuty z kontrataków. Po kolejnym już trafieniu Małgorzaty Buklarewicz na tablicy widniał wynik 15:13 dla miejscowych i o czas poprosił trener przyjezdnych.

Chwila rozmowy z zespołem przyniosła efekty, bo MKS wrócił do gry, doprowadzając ponownie do remisu (16:16 w 40'). Dobrą zmianę w bramce KPR-u dała jednak Patrycja Chojnacka, co pozwoliło jej koleżankom z zespołu ponownie odskoczyć od rywalek. Szczególnie skuteczna w tej części meczu była Katarzyna Cygan. Po drugiej stronie akcje kończyły natomiast Oktawia Płomińska i Patrycja Noga (23:23 w 56').

Podopieczne Edyty Majdzińskiej miały piłkę w ostatniej akcji, a zdobyta bramka dałaby srebrny medal. Błąd podania sprawił jednak, że tak się nie stało. Syrena końcowa wybrzmiała przy remisie 24:24. Już w tym momencie było pewne, że tytuł wicemistrzowski powędruje do Lublina. Konkurs siódemek lepiej rozegrały przyjezdne, które triumfowały 4-3.

Kobierzyczanki po raz drugi w historii zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski. 

KPR Gminy Kobierzyce – MKS FunFloor Lublin 24:24 (12-12), karne 3-4 

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Olek, Kucharska, Buklarewicz 3, Cygan 5, Despodovska 1, Domagalska 2, Janas, Kozioł 3, Macedo, Tomczyk 3, Ważna 2, Wicik, Wiertelak 3.

MKS: Gawlik, Wdowiak, Sarnecka – Rebicova, Płomińska 4, M. Więckowska 6, D. Więckowska, Masna 7, Portasińska 2, Noga 5, Tatar, Pastuszka.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.