Starcie o fotel wicelidera w Kobierzycach

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2024-02-21 07:30 | Zmodyfikowano: 2024-02-21 07:30
Starcie o fotel wicelidera w Kobierzycach  - fot. KPR Gminy Kobierzyce
fot. KPR Gminy Kobierzyce

Stawka starcie jest niezwykle wysoka, ponieważ zespół trenera Marcina Palicy wyprzedza w tabeli wicemistrza Polski z Lublina o zaledwie 1 punkt.

KPR Gminy Kobierzyce spisuje się w obecnym roku znakomicie. W Superlidze Kobiet zwyciężył we wszystkich 7 meczach, awansując na fotel wicelidera rozgrywek. W ostatnich 3 spotkaniach kobierzyczanki pokonywały odpowiednio zespoły z Gniezna, Koszalina oraz Piotrkowa Trybunalskiego. 

W dobrych nastrojach na Dolny Śląsk przyjeżdżają także podopieczne Edyty Majdzińskiej. Lublinianki w ostatniej serii gier odniosły wyjazdowe zwycięstwo (po rzutach karnych) nad niepokonanym dotąd liderem z Lubina

W 2023 roku obie drużyny mierzyły się ze sobą 4 razy, a bilans spotkań wyniósł 2-2. W rundzie jesiennej górą były szczypiornistki MKS-u, wygrywając przed własną publicznością 28:23. 

– To spotkanie, w którym ciężko określić faworyta. Każda z drużyn ma wszelkie atuty, aby wygrać ten mecz. Oczywiście, gramy przed własną publicznością, co będzie dla nas bardzo pomocne, jednak decydująca będzie dyspozycja na parkiecie. W pojedynkach, takich jak te kluczowe będzie zachowanie skupienia przez 60 minut gry, ponieważ każdy najmniejszy błąd zostanie wykorzystany przez zespół przeciwny. Ekipa, która popełni mniejszą ilość błędów, wyjdzie z tego zwycięsko – tak o hicie 17. serii ORLEN Superligi Kobiet mówi skrzydłowa kobierzyczanek, Natalia Janas. 

Starcie KPR Gminy Kobierzyce – MKS FunFloor Lublin rozpocznie się w środę (21.02) o godzinie 21.00. 

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.