Wystawa ku pamięci w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu

Piotr Osowicz, BM | Utworzono: 2023-05-26 09:18 | Zmodyfikowano: 2023-05-26 09:19
Wystawa ku pamięci w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu - Fot: Piotr Osowicz
Fot: Piotr Osowicz

Ekspozycja zatytułowana jest „Nie zapomnisz. Pamięć, pamiątka, pamiętnik”. - Mamy wiele eksponatów, pełnych różnych emocji - opowiada kuratorka Elżbieta Berendt:

- Zobaczymy drzewa genealogiczne, zobaczymy kapsułę czasu, kapsuła przyjechała do nas z Kątów Wrocławskich, zobaczymy pamiątki z narodzin, pamiątki ze szkoły. Zobaczymy fotografie pamiątkową, pamiątki z wojska ale też pamiątki z wojny.

Eksponaty pochodzą z różnych czasów, związane są z różnymi warstwami społecznymi, a na potrzeby wystawy zostały starannie wyselekcjonowane ze zbiorów muzealnych i prywatnych. - Warto się wybrać na wystawę – dodaje Elżbieta Berendt:

- Warto bo myślę, że pamięć niesłychanie trudno przełożyć na ekspozycje i we wszystkich tych elementach wybranych przez nas, pamięć jest zapisana w szczególny sposób, można powiedzieć, że każda rzecz może być zapisem pamięci. Są tu rzeczy typowe i nietypowe

Przedmioty pochodzą z różnych czasów, a na potrzeby wystawy zostały wyselekcjonowane ze zbiorów muzealnych i prywatnych. Ekspozycję można zwiedzać do 8 października br.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.