Paweł Krupa dołączył do Zagłębia Lubin

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-06-05 15:26
Paweł Krupa dołączył do Zagłębia Lubin - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

- Bardzo się cieszę z przejścia do Zagłębia i z tego, że dalej będę mógł grać na najwyższym poziomie w Polsce. Mam nadzieję, że moje umiejętności i doświadczenie pomogą drużynie do walki o wyższe cele. Do Lubina przyjeżdżam z całą rodziną, więc będzie to teraz moje miasto i klub któremu będę oddany w stu procentach. Do zobaczenia na hali! - mówi Paweł Krupa.

Lewy rozgrywający urodził się w Szczecinie 24 października 1989 roku i od początku swojej kariery związany był z klubami ze swojego rodzimego miasta. Wychowanek Kusego Szczecin w 2007 roku został zawodnikiem Pogoni, z którą przeszedł drogę od drugiej ligi do najwyższej klasy rozgrywkowej, w której zadebiutował w 2009 roku i niemal w każdym sezonie był wyróżniającym się zawodnikiem Portowców. W sezonie 2016/2017 wystąpił w 28 meczach i zdobył 111 bramek, co było drugim najlepszym wynikiem w szczecińskiej drużynie.

Paweł Krupa ma za sobą występy w seniorskiej reprezentacji Polski, w której zadebiutował 13 czerwca 2018 w meczu towarzyskim z Hiszpanią. Nowy rozgrywający Zagłębia wystąpił także w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2020, w których rozegrał dwa spotkania.

W sezonie 2014/2015 zajął ze szczecińskim klubem historyczne czwarte miejsce, dzięki czemu zagrał w dwóch meczach Pucharu EHF z węgierskim Csurgói KK, w których zdobył sześć bramek.

Paweł Krupa ma 33 lata i występuje na pozycji lewego rozgrywającego. W minionym sezonie zdobył 82. bramki w 25. meczach.

Paweł Krupa to kolejny zawodnik, który dołączył do Zagłębia przed nowym sezonem PGNiG Superligi Mężczyzn. Wcześniej klub zakontraktował skrzydłowego, Dawida Krysiaka, również byłego zawodnika szczecińskiej Pogoni.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.