Jak wybrać najlepsze obuwie do golfa?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-06-14 08:56
Dodaj do Wykop.pl
Jak wybrać najlepsze obuwie do golfa? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Komfort noszenia i bezpieczeństwo

Golf to sport, w którym musimy dużo chodzić. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Dlatego tak istotne jest, by podczas szukania idealnego obuwia golfowego zwrócić uwagę na tak istotne kwestie jak wygoda, z jaką przyjdzie nam odbywać spacery od dołka do dołka, a także nasze bezpieczeństwo w trudnym terenie, w jakie zmienia się pole golfowe. 

Buty do golfa powinny być przede wszystkim niezwykle wygodne dla naszej stopy. Nie ma tutaj jednego, uniwersalnego rozwiązania - warto przymierzyć i sprawdzić, czy stopa jest odpowiednio ułożona w bucie, a także czy czujemy optymalną amortyzację, tak istotną, gdy gra przedłuża się do kilku godzin. Pamiętajmy także o odpowiedniej stabilizacji stopy w bucie i świetnej przyczepności do podłoża, która zapewni nam stabilność podczas uderzeń wykonywanych na wilgotnym terenie. 


Technologie zastosowane w obuwiu do golfa

Buty do golfa odpowiadają za nasz pełen komfort, który jak dobrze wiadomo może być zachwiany przez zmienne warunki atmosferyczne i kilometry drogi pokonywanej na polu golfowym. Nic więc dziwnego, że czołowi producenci tworzą buty w oparciu o innowacyjne technologie.

Buty golfowe Adidas stanowią doskonały przykład tego, jak nowoczesne rozwiązania mogą pomóc w osiąganiu jeszcze lepszych rezultatów. Mowa tu przede wszystkim o technologii Boost i Lightstrike. Podeszwa Lightstrike, dzięki specjalnie zaprojektowanej budowie pozwoli nam czuć komfort chodzenia po polu golfowym nawet po kilku godzinach trudnej rozgrywki. Technologia Boost z kolei chroni nas, gwarantując stabilność o ochronę palców, które mogą być narażone na kontuzję podczas gwałtownych uderzeń. Dodajmy do tego pełną wodoodporność, którą cechuje się obuwie marki Adidas i już wybór butów do golfa stanie się znacznie łatwiejszy - Adidas pomyślał o wszystkim, a nam pozostaje z tego korzystać.

Reklama