Zawodniczka Śląska Wrocław z brązowym medalem Igrzysk Europejskich

BT, PAP | Utworzono: 2023-06-24 19:18 | Zmodyfikowano: 2023-06-24 19:54
Zawodniczka Śląska Wrocław z brązowym medalem Igrzysk Europejskich - fot. Polski Związek Strzelectwa Sportowego Facebook
fot. Polski Związek Strzelectwa Sportowego Facebook

Polki w drugiej fazie eliminacji karabinu pneumatycznego zajęły trzecie miejsce wyraźnie przegrywając z zespołami Szwajcarii i Norwegii. Pozostawała im walka o brąz z Węgierkami. Pierwszą serię wygrały rywalki, ale później zdołały zwyciężyć jeszcze tylko w serii piątej oraz zremisować w siódmej. Biało-czerwone znacznie lepiej radziły sobie z koncentracją i wygrały całe spotkanie 17:5. W finale Szwajcaria okazała się lepsza od Norwegii.

W karabinie pneumatycznym wystartowała również męska drużyna. Tomasz Bartnik, Maciej Kowalewicz i Rafał Łukaszyk odpadli w eliminacjach zajmując dziesiąte miejsce.

Medal w sobotę mogła za to zdobyć polska drużyna kobiet w pistolecie pneumatycznym. Biało-czerwone w składzie Joanna Wawrzonowska, Klaudia Breś i Julita Borek w kwalifikacjach zajęły trzecie miejsce a do drugiej pozycji, która dawała prawo walki o złoto, straciły dwa oczka. Pierwsze pięć serii w meczu o trzecie miejsce wyglądały tak, że Polki wychodziły na prowadzenie, a Włoszki doprowadzały do remisu. Później sytuacja się zmieniła i to biało-czerwone musiały gonić. Przy stanie 14:12 dla Włoszek po 13 seriach Polki znalazły się pod ścianą i musiały mieć lepszy wynik.

Rywalki ustrzeliły 29,8, a biało-czerwone 27,9 i cały mecz przegrały 12:16.

W sobotę została rozegrana również pierwsza część kwalifikacji w konkurencji skeet. Kacper Baksalary zajmuje 19., a Natalia Szamrej 27.miejsce. W niedzielę zaplanowano drugą część eliminacji a także finały.
 
Medaliści konkurencji strzeleckich

Pistolet pneumatyczny drużynowo

Kobiety
1. Niemcy
2. Francja
3. Włochy

Mężczyźni
1. Niemcy
2. Turcja
3. Gruzja

Karabin pneumatyczny drużynowo

Mężczyźni
1. Węgry
2. Chorwacja
3. Austria

Kobiety
1. Szwajcaria
2. Norwegia
3. Polska

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.