W Gminie Mieroszów powstaną nowe mieszkania

Bartosz Szarafin, JD | Utworzono: 2023-07-03 08:12 | Zmodyfikowano: 2023-07-03 08:12
W Gminie Mieroszów powstaną nowe mieszkania - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

- Decyzję o budowie podjęto na walnym zgromadzeniu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, do której przystąpiła gmina - mówi Andrzej Lipiński, Burmistrz Mieroszowa:

- To jest w ramach SIM Sudety, takiej inicjatywy której jesteśmy akcjonariuszem. Będzie to budynek, który będzie miał 28 lokali mieszkalnych. Mogę powiedzieć, że M1 do 40m2, M2 do 50m2, no i M3 powyżej 50m czyli do 60m2.

Budowa może rozpocząć się w przyszłym roku. Dla Gminy to nie tylko nowe mieszkania, ale i poprawa jakości powietrza. Nowe lokale nie będą już ogrzewane tak, jak najstarsze mieszkania w zasobach gminy, czyli piecami węglowymi:

- Dla nas to jest bardzo ważna sprawa, bo brakuje nam tych nowych lokali mieszkalnych, ponieważ mamy przeważnie stare budownictwo, jeżeli chodzi o zasoby komunalne i wspólnot mieszkalnych. Natomiast to będzie nowy budynek, w którym będą oczywiście nowe windy. To nie będzie opalane żadnym węglem. Mamy wartość tej inwestycji, około 12 mln złotych - dodaje Andrzej Lipiński.

Inwestycja będzie finansowana ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego i SIM Sudety. Budynek ma powstać przy ul. Sportowej. Pierwsi lokatorzy będą mogli się wprowadzić w listopadzie 2026 roku. Choć obecnie kolejka oczekujących na mieszkanie liczy kilka osób, to Gmina zakłada, że z nowych lokali skorzystają też ci, którzy mieszkają w najbardziej wysłużonych budynkach, w tym osoby starsze, które wciąż muszą ogrzewać mieszkania węglem.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.