Udowadniają, że góry mogą być dla wszystkich

Jakub Ciołko, JD | Utworzono: 2023-07-05 06:33 | Zmodyfikowano: 2023-07-05 06:34
Udowadniają, że góry mogą być dla wszystkich - fot. Ładne Historie
fot. Ładne Historie

W tym roku na uczestników czeka jeszcze osiem przełamujących bariery, darmowych wypraw. Poza podziwianiem uroków regionu wspólne wypady dają uczestnikom coś więcej niż wspomnienia, czy pamiątkowe fotografie.

- Chyba najważniejsze jest to, że podczas tych wypraw jesteśmy i bawimy się razem. Tego nikt nam nie odbierze i o to chodzi w tym projekcie – mówi Radiu Wrocław Anna Gerus z fundacji Ładne Historie:

- Mamy całą społeczność, która się utworzyła i uważam, że to jest jego największy sukces. Patrzymy na to raczej w kategorii takich znajomości, które się wywiązały podczas tych wycieczek.

Skierowana do niepełnosprawnych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska akcja pozwala na zwiedzenie sudeckich szlaków i przełamanie codziennych barier.

- Taki wypad jest miłą odmianą od tego, jak zazwyczaj wolny czas spędzamy – mówi nam Michał Fitas, uczestnik projektu, na co dzień poruszający się na wózku:

- Szczególnie gdy wokół jest 150 osób o podobnych potrzebach i podobnych chęciach. Więc bardzo ciekawa inicjatywa, ciekawe doznania. Tylko się cieszyć i korzystać z tego, co mamy.

Wyjazdy nie byłyby możliwe bez wsparcia wolontariuszy. Tych fundacja stale poszukuje i jak zapowiadają organizatorzy wspólnych, górskich wypraw, wystarczy chęć pomocy i odrobina siły do pchania wózka. Wszystkie z wycieczek odbywają w kolejne wakacyjne niedziele i są w pełni darmowe.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.