Znamy terminarz rozgrywek Superligi

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-07-15 08:34
Znamy terminarz rozgrywek Superligi - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)
fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Najistotniejsze zmiany w nadchodzącym sezonie zajdą w rozgrywkach mężczyzn. Powraca faza play-off, która zostanie rozegrana po fazie zasadniczej. Wśród kobiet natomiast niezmiennie tabel zostanie po fazie zasadniczej podzielona na grupy mistrzowską i spadkową.

Superliga mężczyzn wystartuje 30 sierpnia. Z kolei kobiety przystąpią do rozgrywek 9-10 września. Wśród mężczyzn wystartują dwa dolnośląskie zespoły - Chrobry Głogów i Zagłębie Lubin. Pierwsze derby w Lubinie zaplanowano na 6 września. Z kolei w Głogowie derby odbędą się 13 grudnia. Wśród kobiet natomiast zagrają Zagłębie Lubin i KPR Gminy Kobierzyce. Pierwszymi gospodyniami derbów będą Kobierki - ten mecz odbędzie się 11 lub 12 listopada. Derby w Lubinie zaplanowano na ostatnią serię fazy zasadniczej - 24 lub 25 lutego przyszłego roku.

Zespół Zagłębia Lubin zagra też w Lidze Mistrzyń. Pierwszy mecz Miedziowych odbędzie się w hali RCS w Lubinie, a rywalkami będzie słoweńska drużyna RK Krim Mercator Ljubljana. To spotkanie odbędzie się 9 lub 10 września.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.