Weekendowe utrudnienia drogowe we Wrocławiu

BM, materiały prasowe | Utworzono: 2023-07-21 17:07
Weekendowe utrudnienia drogowe we Wrocławiu - fot: materiały prasowe
fot: materiały prasowe

Większy kłopot będą mieli mieszkańcy Stabłowic i Maślic. Przez trzy kolejne weekendy PKP PLK będzie remontować nawierzchnię drogi na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Maślicka/Główna. Wstępnie PKP chciało zamknąć drogę na kilkanaście dni - ostatecznie miasto uzgodniło z kolejarzami, aby inaczej zaplanowali prace, w sposób mniej uciążliwy dla mieszkańców dojeżdżających do pracy w dni robocze.

W rezultacie PKP PLK będzie prowadziła wymianę nawierzchni na przejeździe w soboty i niedziele. Początek remontu już jutro 22 lipca. W ciągu trzech weekendów przejazd ma być gotowy. Te prace oznaczają jednak weekendowe utrudnienia dla kierowców na Maślicach i Stabłowicach. Zmienią się również weekendowe trasy przejazdu autobusów MPK.

Prace prowadzone będą:

  • od 22 lipca (od godz. 5:00) do 24 lipca (do godz. 4:00);
  • od 29 lipca do 31 lipca (w tych samych godzinach);
  • od 5 sierpnia do 7 sierpnia (w tych samych godzinach).

Na czas prac zmienią się trasy linii autobusowych 102, 103, 123, kursów nocnych linii 245;

  • Autobusy linii 102 zostaną w obu kierunkach skierowane objazdem od ulicy Maślickiej przez ulicę Brodzką i Stabłowicką z pominięciem przystanków "Jędrzejowska", "Chwałkowska" i "Wełniana".
  • Autobusy linii 103 zostaną w obu kierunkach skierowane objazdem od ulicy Maślickiej przez ulicę Brodzką do pętli Pracze Odrzańskie z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Głównej i Stabłowickiej.
  • Autobusy linii 123 zostaną w obu kierunkach skierowane objazdem od ulicy Królewieckiej przez ulicę Brodzką i Stabłowicką z pominięciem przystanków "Jędrzejowska", "Chwałkowska" i "Wełniana".
  • Kursy nocnej linii 245 zostaną w obu kierunkach skierowane objazdem od ulicy Maślickiej przez ulicę Brodzką, Stabłowicką, Jeleniogórską i Średzką do pętli w Leśnicy.
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.