Pływackie MŚ: Rekord kraju Sztandery, 7. miejsce Bernat

PP/IAR | Utworzono: 2023-07-30 08:00 | Zmodyfikowano: 2023-07-30 08:00
Pływackie MŚ: Rekord kraju Sztandery, 7. miejsce Bernat - fot. Rafał Oleksiewicz

W sobotnich zmaganiach do walki o medale z Polaków stanęła jedynie Laura Bernat, która zajęła 7. miejsce w finale na 200 m stylem grzbietowym. Polka przepłynęła ten dystans w czasie 2 minut, 10 sekund i 68 setnych. Zwyciężyła Australijka Kaylee McKeown (2:03,85).

W półfinałach wystąpiło w sobotę czworo biało-czerwonych. Do decydującego wyścigu na 50 m stylem grzbietowym awansował Ksawery Masiuk. Brązowy medalista sprzed roku uzyskał czwarty czas tej fazy zmagań - 24,47 sek. Odpadł 11. Kacper Stokowski. Nieudany występ zanotowała także Katarzyna Wasick na 50 m stylem dowolnym. Ubiegłoroczna wicemistrzyni świata w półfinałach była dopiero dwunasta czasem 24,72.

Rywalizację na półfinale 50 m stylem klasycznym zakończyła Dominika Sztandera. Zawodniczka Juvenii Wrocław czasem 30,59 poprawiła rekord Polski. Dało jej to jednak dopiero 14. rezultat tej fazy i Polka nie awansowała do finału.

W niedzielę zakończenie mistrzostw świata w Fukuoce. Polska ma na koncie jeden medal. W środę srebro na 200 m stylem motylkowym wywalczył Krzysztof Chmielewski.