Trefl - Turów: Ostatnie starcie

| Utworzono: 2011-03-26 02:22 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. ksturow.eu

To już ostatnia kolejka sezonu zasadniczego. Zazwyczaj na tym etapie rozgrywek wszystko było już jasne. W tym roku liga jest jednak tak wyrównana, że wszystko rozstrzygnie się w niedzielę.

Turów dzięki świetnej grze zajmuje w tabeli drugie miejsce. I na pewno drużyny Jacka Winnickiego nie wyprzedzi już żaden zespół. To jednak nie oznacza, że w ostatnim spotkaniu nie ma o co walczyć.

Posłuchaj zapowiedzi Michała Hamburgera:

W przypadku porażki Asseco Prokomu Gdynia we Włocławku i zwycięstwa Turowa w Sopocie, to zgorzelczanie wygrają zasadniczą część sezonu i zapewnią sobie przewagę własnego parkietu do końca rywalizacji w play-off.

Zadanie, które stoi przed ekipą ze Zgorzelca jest trudne. Pomijając fakt, że trzeba liczyć na porażkę mistrzów kraju. Trefl w ostatnim roku był prawdziwą zmorą dla Turowa. W zeszłym sezonie sopocianie wyeliminowali ówczesnych wicemistrzów Polski w ćwierćfinale rozgrywek. W tym sezonie pokonali Turów już dwukrotnie. Najpierw w lidze. I to na dodatek w Zgorzelcu. A później w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Teraz też łatwo nie będzie, bo Trefl walczy o jak najwyższą lokatę przed fazą play-off. Zresztą o to walczy cała liga. Jeśli Turów zakończy rozgrywki na drugim miejscu to może wpaść w 1. rundzie na AZS Koszalin, Basket Poznań, Polonię Warszawa lub Zastal Zielona Góra. Ze względów ekonomicznych najlepiej byłoby wybrać się do grodu Bachusa, ale niezależnie od rywala, na pewno trzeba będzie dać z siebie wszystko, by awansować do strefy medalowej.

Spotkanie w Sopocie będziemy w niedzielę relacjonować na antenie Radia Wrocław, a transmisja tradycyjnie w naszym sportowym kanale internetowym. Początek o godz. 18.00

Radio Wrocław Sport (format MP3)

Kliknij, aby słuchać w tym formacie. Kliknij, aby słuchać w tym formacie. Kliknij, aby słuchać w tym formacie.
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama