Wrocławska policja zachęca do znakowania rowerów

, AO | Utworzono: 2023-08-01 06:22 | Zmodyfikowano: 2023-08-01 06:24
Wrocławska policja zachęca do znakowania rowerów - fot. KMP we Wrocławiu.
fot. KMP we Wrocławiu.

Wrocławscy policjanci zachęcają do oznakowania swoich rowerów specjalnym numerem identyfikacyjnym. Związany z nim wpis do policyjnej bazy danych pozwala na szybkie ustalenie prawowitego właściciela, w przypadku odnalezienia jednośladu po kradzieży. Mundurowi do końca wakacji znakują rowery przy wrocławskim Aquaparku, gdzie można ich spotkać w każdy wtorek między 10 a 12. Jednoślad zarejestrować można również w każdym komisariacie policji.

- Rowery często są warte tyle, co niektóre samochody, więc strata może być dotkliwa, a oznaczony rower właściwie nie nadaje się już do sprzedaży przez złodzieja – mówi Radiu Wrocław asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji:

– Na komisariat zgłaszamy się z tymi numerami. Taki rower trafia do naszej bazy na długie lata, co jest jedyną opcją identyfikacji w przypadku jego odzyskania.

Akcja cieszy się sporym zainteresowaniem, bo jak mówią Radiu Wrocław posiadacze dwóch kółek, przezorny zawsze ubezpieczony:

– Będę się czuł bezpieczniej, a jeżeli zostałby skradziony, to jest szansa na jego znalezienie. Jest możliwość identyfikacji, mam pewność, że gdyby mi go skradziono, to wróci do mnie. Mogę rower postawić gdziekolwiek i nie będę się martwić.

Rejestracja jest doskonałym uzupełnieniem dla zamków i szyfrowanych zapięć rowerowych. Poza oznakowaniem jednośladu policjanci dokumentują jego charakterystyczne cechy, by jeszcze łatwiej było powiązać sprzęt z jego właścicielem.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.