Trefl – Turów 80:74

| Utworzono: 2011-03-27 20:40 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Turów do końca walczył o pierwsze miejsce na zakończenie sezonu. Niestety, w Sopocie na dobrym poziomie zagrało tylko trzech zawodników. To za mało, by myśleć o zwycięstwie z takim zespołem jak Trefl. Powodów, by załamywać ręce jednak nie ma, bo wygrana i tak nie pozwoliłaby awansować zgorzelczanom na pierwsze miejsce. Asseco Prokom Gdynia wygrał we Włocławku z Anwilem i to mistrzowie Polski przystąpią do fazy play-off z pierwszego miejsca.

Gracze Jacka Winnickiego już w pierwszej kwarcie pozwolili rywalom uciec. Zagrali bardzo słabo w obronie i choć w ataku radzili sobie nieźle, to przegrali 18:25.

Druga kwarta to z kolei popis świetnej defensywy. Trefl pod presją rzucał z trudnych pozycji i głównie pudłował. Punkty Marko Brkicia i Torey'a Thomasa pozwoliły zmniejszyć straty do trzech punktów.

To jednak wszystko na co stać było Turów. Po przerwie sopocianie znów się rozkręcili. Zgorzelczanie nie potrafili zatrzymać zespołowo grających gospodarzy.

Słaba skuteczność i przede wszystkim przegrana walka na deskach zdecydowała o porażce Turowa. Zwycięstwo dało Treflowi trzecie miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Zgorzelczanie do play-off przystąpią z drugiego miejsca. W pierwszej rundzie ich rywalem będzie PBG Basket Poznań.

Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 80:74 (25:18, 12:17, 17:12, 26:27)

Trefl Sopot: Paweł Kikowski 16, Dragan Ceranić 15, Giedrius Gustas 13, Lawrence Kinnard 12, Lorinza Harrington 11, Filip Dylewicz 8, Marcin Stefański 3, Adam Waczyński 2, Slobodan Ljubotina 0.

PGE Turów Zgorzelec: Marko Brkić 16, Torey Thomas 14, Konrad Wysocki 13, Robert Tomaszek 9, Michael Kuebler 8, David Jackson 5, Daniel Kickert 5, Ivan Zigeranović 2, Bartosz Bochno 2, Michał Gabiński 0.

Tabela (mecze, zwycięstwa, porażki, punkty, kosze, różnica)