Promenada Krzycka będzie jeszcze dłuższa

Jakub Dworzecki, AO | Utworzono: 2023-08-11 09:28 | Zmodyfikowano: 2023-08-11 09:31
Promenada Krzycka będzie jeszcze dłuższa - fot. ZDiUM
fot. ZDiUM

Promenada Krzycka, czyli trasa rowerowa położona wzdłuż nasypu kolejowego towarowej obwodnicy Wrocławia będzie jeszcze dłuższa. Inwestycja powstaje w ramach WBO, a ZDiUM szuka projektanta nowego fragmentu od ul. Krzyckiej do Racławickiej. Tomasz Jankowski, rzecznik spółki mówi Radiu Wrocław o szczegółach tej inwestycji:

"Odcinek o długości kilometra. Zakładamy, że pojawi się oświetlenie na tym odcinku i to, co ważne, tutaj dla projektanta stawiamy takie zadania, aby przeanalizować możliwość ustawienia ławek na tym odcinku, mniej więcej co 50-75 metrów, bo Promenada Krzycka to miejsce dla rowerzystów, ale też dla pieszych."

Inny odcinek ma powstać również między ul. Spiską a Ślężną. Tutaj spółka sprawdza już oferty na jego budowę. W sumie oba fragmenty mają wydłużyć już istniejącą trasę o 1,5 kilometra.

"Do tej pory, w ramach tego zadania, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu wykonał trzy odcinki o długości 3 kilometrów. Teraz czas na kolejne dwa odcinki. Pierwszy z nich to fragment między ul. Spiską a Ślężną i drugi od ul. Krzyckiej do Racławickiej."

- dodaje Tomasz Jankowski z ZDiUM-u:

Spółka sprawdza już oferty na budowę odcinka Spiska - Ślężna i szuka projektanta fragmentu między Krzycką i Racławicką. Na nowe trasy, które wydłużą ją o kolejne 1,5 km, musimy jednak zaczekać co najmniej rok.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.