Wrocławianin lepszy od obrońcy tytułu

PP/PAP | Utworzono: 2023-08-17 07:00 | Zmodyfikowano: 2023-08-17 07:00
Wrocławianin lepszy od obrońcy tytułu  - fot. Wikipedia/si.robi

Spotkanie z rozstawionym z numerem 15. Chorwatem zapowiadało się bardzo ciekawie. Polak w światowym rankingu zajmuje 20. miejsce, a Coric plasuje się tylko cztery lokaty wyżej.

W pierwszym secie 26-letni wrocławianin prowadził już 5:2, ale przegrał pięć kolejnych gemów. Na dodatek bardzo gładko, zdobywając w nich łącznie dwa punkty.

Druga partia i... znów 5:2 dla Hurkacza, ale tym razem polski tenisista grał znacznie lepiej i uważniej. W następnym gemie nie wykorzystał wprawdzie czterech piłek setowych, ale dokonał tego w kolejnym.
W trzecim secie Hurkacz przełamał rywala przy stanie 1:1, szybko odskoczył na 3:1 i nie oddał tej przewagi już do końca, choć przy stanie 3:2 musiał bronić się przed przełamaniem.

Ze swoim rówieśnikiem Coricem najlepszy polski tenisista zagrał po raz piąty, a bilans - mimo środowego zwycięstwa - jest dla niego niekorzystny 2-3.

Na otwarcie Hurkacz wygrał po trwającym ponad trzy godziny meczu z Australijczykiem Thanasim Kokkinakisem 7:6 (7-2), 3:6, 7:6 (7-1).

W 1/8 finału rywalem Polaka będzie rozstawiony z "czwórką" Stefanos Tsitsipas. 25-letni Grek pokonał w środę Amerykanina Bena Sheltona 7:6 (7-3), 7:6 (7-2).

Hurkacz zmierzy się z Tsitsipasem już po raz dziesiąty. Z dziewięciu dotychczasowych pojedynków wrocławianin wygrał tylko dwa.

Polak awansował także do 2. rundy debla w w Cincinnati . W inauguracyjnym spotkaniu Hurkacz i Chorwat Mate Pavić pokonali Australijczyków Rinky'ego Hijikatę i Jasona Kublera 5:7, 6:4, 10-4.

Kolejnymi rywalami polsko-chorwackiej pary będą Brazylijczyk Marcelo Melo i Niemiec Alexander Zverev, którzy w I rundzie wyeliminowali Jana Zielińskiego i Monakijczyka Hugo Nysa.