Intesywne opady deszczu w regionie [ZDJĘCIA]

Jakub Thauer, mk, Piotr Słowiński | Utworzono: 2023-08-17 21:43 | Zmodyfikowano: 2023-08-17 21:46
Intesywne opady deszczu w regionie [ZDJĘCIA] - Fot. FB Jerzy Łużniak - Prezydent Jeleniej Góry
Fot. FB Jerzy Łużniak - Prezydent Jeleniej Góry

7:00

Trwa sprzątanie w Jeleniej Górze na Wrocławskiej, czy w Świeradowie - to po wczorajszych burzach. Od kilku dni codziennie gdzieś pojawiają się podobne utrudnienia. Droga z Lwówka do Soboty została zalana błotem. Tam były spore fragmenty nawierzchni wycięte do naprawy, więc i utrudnienia zrobiły się spore.

6:00

Po burzy i intensywnych ulewach wylał potok Radomierka, kilkanaście domów w Maciejowej w Jeleniej Górze przy Wrocławskiej i Trzcińskiej zostało podtopionych. Strażacy do późnej nocy pracowali w tym miejscu, układali worki z piaskiem i pompowali wodę.

Po wczorajszych burzach w całym regionie ratownicy interweniowali 163 razy. Byli wzywani do wypompowywania wody z obniżeń terenu - z zalanych piwnic czy suteren. Dużo spośród wezwań dotyczyło próśb o usunięcie połamanych drzew i konarów. Najwięcej apeli o pomoc pochodziło z powiatów: karkonoskiego, złotoryjskiego, lwóweckiego i świdnickiego oraz z samej Jeleniej Góry.

21:43

Popołudniowe intensywne opady deszczu spowodowały błyskawiczny przybór wody w korycie Radomierki w Maciejowej. Strażacy wypompowują wodę z niektórych miejsc, a w innych układają worki z piaskiem, aby uniemożliwić wodzie, dostanie się do niektórych domów.

Na miejscu są Strażacy PSP i Ochotnicy z Wiejskiej, Sobieszowa, Jagniątkowa, i przedstawiciele naszego Zarządzania Kryzysowego oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o.

Pod wodą znalazła się m.in. część drogi przez miejscowość oraz niżej położone domy. W niektórych z nich sytuacja jest bardzo zła. Radomierka niesie dużo wody, zarówno tej z niedawnej nawałnicy jak i spływającej przez mniejsze potoki z gór.

Zdjęcia
Intesywne opady deszczu w regionie [ZDJĘCIA] - 4

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.