Muszla Koncertowa w Polanicy-Zdroju przejdzie metamorfozę

Jarosław Wrona, GN | Utworzono: 2023-08-30 14:23 | Zmodyfikowano: 2023-08-30 14:24
Muszla Koncertowa w Polanicy-Zdroju przejdzie metamorfozę - fot. Jarosław Wrona
fot. Jarosław Wrona

Muszla Koncertowa w Polanicy-Zdroju nabierze nowego blasku. To miejsce, gdzie w sezonie odbywa się większość wydarzeń kulturalnych. Jej modernizacja odbywa się w ramach norweskiego projektu, który obejmuje rewitalizację polanickiego parku.

Jak powiedział Radiu Wrocław Mateusz Jellin, burmistrz Polanicy, przy muszli koncertowej będzie też magazynowana woda i to nie koniec zmian w uzdrowisku:

- Wkopane będą duże zbiorniki, które będą właśnie łapały wodę opadową, deszczową z dachu tejże budowli. Będziemy ją wykorzystywali do podlewania zieleni. Oprócz tego jeszcze lada chwila ruszy przebudowa głównej alei parkowej, przenosimy również fontannę sprzed Teatru Zdrojowego, będziemy odsłaniali pomnik profesora Horbowego, więc bardzo dużo się dzieje, bardzo dużo inwestujemy.

Jak zdradziła tez Radiu Wrocław Justyna Kuban, dyrektorka Teatru Zdrojowego, poza kompleksową modernizacją, zmieni się też kolor muszli koncertowej:

- Będzie to oczywiście miało też walor estetyczny, również historyczny, bo biała muszla nawiąże właśnie do swojej historii, bo taka ona była pierwotnie, ale również dla nas pod względem technicznym, będzie nam na pewno lepiej oświetlić występujących artystów.

Planowany termin zakończenia inwestycji, to koniec listopada.

Norweski projekt dostosowania uzdrowiska do zmian klimatycznych opiewa na kwotę 10 mln złotych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.