Strefa płatnego parkowania we Wrocławiu znów się poszerzy

Ida Górska, WK | Utworzono: 2023-09-07 12:23 | Zmodyfikowano: 2023-09-07 12:27
Strefa płatnego parkowania we Wrocławiu znów się poszerzy - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

Mieszkańcy osiedla Powstańców Śląskich z mieszanymi uczuciami przyjęli takie rozwiązanie:

Potrzebę zamontowania parkomatów zgłaszają Rady Osiedli, o czym mówi przewodniczący Rady Osiedla Powstańców Ślaskich Michał Kwiatkowski:

- Jeszcze w tym miesiącu uruchomione zostaną parkomaty na ulicach Zaporoskiej i fragmencie ulicy Szczęśliwej, co wynika z konsultacji społecznych przeprowadzonych jeszcze na początku 2020 roku, potem popartych radą osiedla.

Jednak jak podkreśla, nie do końca tego oczekiwano. Rada Osiedla Powstańców Śląskich prosiła o objęcie strefą całego osiedla, w tym pomniejszych ulic — tak, żeby nie przekierowywać na nie parkujących przyjezdnych spoza osiedla. Niezadowoleni są też mieszkańcy Nadodrza, bo magistrat przełożył termin zamontowania strefy płatnego parkowania na tym osiedlu na 2026 rok:

- Była to dla nas sprawa bardzo ważna, priorytetowa. Przekierowywanie tego ruchu kierowców na Nadodrze, czyli osiedle w centrum miasta i pozostawianie tych ludzi w samochodach u nas na osiedlu, jest działaniem bardzo nie fair w stosunku do mieszkańców - tłumaczy Izabela Duchnowska, przedstawicielka Rady Osiedla Nadodrze.

Choć plany poszerzenia strefy parkowania we Wrocławiu z początku obejmowały też inne osiedla, to ostatecznie do końca tego roku postanowiono skupić się na kilku osiedlach:

- W miarę możliwości finansowych na pewno te strefy na kolejnych osiedlach będziemy realizować. Temat przyszłego roku i planów na rozbudowę, to temat przyszłorocznego budżetu - mówi Tomasz Janowski z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Miasto przygotowuje się do montażu kolejnych parkomatów, tym razem na osiedlach Huby i Tarnogaj.

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:

Część 1:

Część 2:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.