Szczypiornistki KPR-u Gminy Kobierzyce zaczynają sezon

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-09-09 08:14
Szczypiornistki KPR-u Gminy Kobierzyce zaczynają sezon - fot. kprkobierzyce.pl
fot. kprkobierzyce.pl

Kobierki w ostatnich miesiącach przeszły spore zmiany. Pierwszą i największą z nich jest zmiana szkoleniowca – na stanowisku trenera Edytę Majdzińską zastąpił Marcin Palica. Ponadto z zespołem pożegnało się pięć zawodniczek – Vitoria Macedo, Aleksandra Olek, Karolina Wicik, Aleksandra Tomczyk oraz Andjela Ivanović. Szeregi kobierzyczanek wzmocniły natomiast rozgrywające Lesia Smolinh (Handball JKS Jarosław), Magdalena Drażyk (MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.), skrzydłowa Wiktoria Kocińska (KGHM MKS Zagłębie Lubin), obrotowa Anastasiya Melekestseva i bramkarka Viktoriia Saltaniuk (obie HC Galiczanka Lwów).

- Dołączyły do nas w większości zawodniczki doświadczone, na czym bardzo mi zależało. Liczę na każdą z nich. Mamy zmiany na wszystkich pozycjach, budujemy od nowa atak i obronę. Z dnia na dzień dziewczyny wnoszą do zespołu coraz więcej – mówi Marcin Palica.

KPR rozpoczął przygotowania do nowego sezonu już na początku lipca. Cały sierpień upłynął kobierzyczankom pod znakiem gier kontrolnych, których rozegrały dziesięć – zmierzyły się m.in. z czeskim Banikiem Most, francuskim ATH Handball i niemieckim Thüringer Handball Club. Na zakończenie okresu przygotowawczego Kobierki pokonały we własnej hali AWS Energę Szczypiorno Kalisz 38:19.

Brązowe medalistki sezon ORLEN Superligi Kobiet rozpoczną od starcia z EKS-em Startem Elbląg, czyli siódmą siłą ostatniej kampanii. Elblążanki były najlepszą ekipą w grupie spadkowej i przegrały zaledwie jedno spotkanie.

W drużynie rywalek zaszło sporo zmian. W miejsce bramkarki Aleksandry Hypki sprowadzono Serbkę Nevenę Radojcić. Barwy klubowe zmieniły też m.in. Nikola Szczepanik, Marta Gęga czy Nikolina Knezević. Klub pozyskał za to dwie rozgrywające z Brazylii – Moniky Bancilon (wcześniej Handball JKS Jarosław) oraz Vitorię Macedo (KPR Gminy Kobierzyce), a także kołową Klaudię Grabińską (KPR Ruch Chorzów)

W trakcie okresu przygotowawczego Start zmierzył się m.in. z Młynami Stoisław Koszalin, z którymi wygrał dwukrotnie 42:35 i 37:32.

Mecz rozpocznie się o godzinie 16.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.