Wygrana na początek sezonu KPR-u Kobierzyce

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-09-09 20:55
Wygrana na początek sezonu KPR-u Kobierzyce - fot. kprkobierzyce.pl

Wynik spotkania otworzyła Katarzyna Cygan, a po chwili dwa trafienia dołożyła Mariola Wiertelak. W grze obu zespołów widać było nerwy – gospodyniom zdarzało się gubić piłkę, a przyjezdne oddawały rzuty z nieprzygotowanych pozycji. W szóstej minucie bramkę kontaktową zdobyła była zawodniczka Kobierek, Vitoria Macedo. Marcin Palica mógł jednak liczyć na Beatę Kowalczyk w bramce. Jej skuteczne interwencje pozwoliły wyprowadzić kilka kontrataków i szybko wyjść na prowadzenie. Akcje skutecznie kończyła m.in. Mariola Wiertelak, która po kwadransie gry miała na swoim koncie pięć trafień.

Strzelecką niemoc Startu przełamała dopiero Vitoria Macedo. To ona w ducie z Pauliną Stepurewicz wzięły na siebie ciężar zdobywania bramek. Po drugiej stronie boiska często drogę do bramki znajdowała Katarzyna Cygan.

Końcówka pierwszej połowy przebiegała pod dyktando kobierzyczanek, które wciąż wysoko prowadziły. Zespół z Elbląga zdołał jednak minimalnie zmniejszyć starty i na przerwę schodził z ośmioma trafieniami do odrobienia (19:11).

Po zmianie stron w bramce KPR-u pojawiła się Viktoriia Saltaniuk, która w pierwszych minutach była dla rywalek niezwykle trudna do pokonania. Dzięki temu zespół Marcina Palicy mógł po raz kolejny odskoczyć rywalkom. W 37. minucie czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymała jednak Aleksandra Kucharska. To znacznie ułatwiło elblążankom grę i Start złapał wiatr w żagle. W pewnym momencie różnica zmniejszyła się pięciu bramek.

Kobierzyczanki miały duży problem ze skutecznością w ataku i mimo wypracowanych sytuacji, nie mogły znaleźć sposobu na pokonanie Neveny Radojcić. Na niespełna cztery minuty przed końcem różnica między zespołami stopniała do czterech bramek. Rozpędzający się Start zatrzymał jednak własny błąd, bowiem zła zmiana sprawiła, że gospodynie miały okazję zagrać w podwójnej przewadze i szybko dopisać dwa trafienia. Tej przewagi podopieczne Marcina Palicy nie wypuściły już z rąk i ostatecznie wygrały 33:27.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Mariolę Wiertelak, a nagrodę indywidualną w drużynie przeciwnej otrzymała Vitoria Macedo.

W kolejnej serii Kobierki zmierzą się na wyjeździe z HC Galiczanką Lwów, a Start zagra z KGHM MKS Zagłębiem Lubin.

KPR Gminy Kobierzyce – EKS Start Elbląg 33:27 (19:11)

KPR: Kowalczyk, Saltaniuk – Kucharska, Drażyk 7, Buklarewicz, Janas 2, Wiertelak 10, Kozioł 2, Ważna 3, Cygan 5, Despodovska 2, Smolinh, Melekestseva 2

EKS: Radojcić, Ciąćka – Bancilon 2, Dworniczuk 2, Owczarek, Wołoszyk 4, Weber 1, Kuźmińska, Głębocka 2, Grabińska, Pahrabitskaya, Stapurewicz 5, Tarczyluk, Macedo 11