Ile dni wcześniej możesz kupić ubezpieczenie OC?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-09-14 10:52 | Zmodyfikowano: 2023-11-02 14:16
Dodaj do Wykop.pl
Ile dni wcześniej możesz kupić ubezpieczenie OC? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Kiedy można kupić nowe ubezpieczenie OC?

Polityka firm ubezpieczeniowych w tym kontekście jest bardzo zróżnicowana. Właśnie dlatego niektóre placówki oferują opcję nabycia ubezpieczenia nawet 180 dni przed samym rozpoczęciem okresu rozliczeniowego, ale zdecydowana większość partnerów proponuje termin 30 dni.

Ubezpieczyciel może wystawić polisę OC wyłącznie z datą zawarcia umowy lub późniejszą. Przy chęci zmiany ubezpieczyciela należy dopilnować formalności przez końcem dotychczasowego ubezpieczenia. Inaczej dotychczasowe OC wznowi się automatycznie. Aby temu zapobiec, należy skorzystać z okresu wypowiedzenia nie później niż jeden dzień przed upływem 12 miesięcy, na który zawarto umowę.  


Zalety wcześniejszego zakupu ubezpieczenia OC

Szybkie i odpowiednio wczesne zadbanie o polisę OC generuje sporo plusów dla samego właściciela auta. Przede wszystkim kierowca otrzymuje możliwość wypowiedzenia aktualnej umowy, co czasem jest bardzo istotne (jeśli warunki przestały nam odpowiadać lub zakupiliśmy używany samochód). Wówczas warto dokładnie przeanalizować opcje innych towarzystw ubezpieczeniowych, decydując się na te dopasowane do indywidualnych potrzeb właściciela pojazdu.  Komfort spokojnego zapoznania się ze wszystkimi wariantami polis pozwala na śledzenie dostępnych akcji promocyjnych, a tych przecież nie brakuje. Warta jest sprawdzenia każda oferta. Wiele firm kieruje swoje wysiłki wobec niedoświadczonych i świeżych kierowców, proponując dodatkowe usługi lub preferencyjne warunki.


Warto skorzystać z kalkulatora OC

Reasumując, najważniejsze aspekty dotyczące wczesnego zakupu ubezpieczenia OC, to należy podkreślić brak  jakichkolwiek ograniczeń wobec momentu rozpoczęcia poszukiwania tego typu polis. Jednak już sam zakup konkretnej polisy może być uzależniony od indywidualnej polityki danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Najważniejsze: z chęcią zakupu OC lepiej nie czekać na ostatni moment.

Moment zakupu powinien być odpowiednio wyważony. Warto wypowiedzieć obecną polisę w ustawowym terminie. Opłaca się korzystać np. z ograniczonych czasowo akcji promocyjnych (np. dołączonego w korzystnej cenie pakietu Assistance). Dobrze też wybrać odpowiednią formę płatności, z którą może wiązać się rozłożenie zapłaty na raty albo rabat.

Na szczęście są oferty, co do których w zasadzie brak wątpliwości. Sprawdź ubezpieczenie OC z Warta.pl i poznaj wszystkie perspektywy pewnej polisy, której nie zechcesz wypowiadać.