W Polanicy – Zdroju wystartowała VIII edycja Przystanku Niepodległość

Jarosław Wrona, BM | Utworzono: 2023-09-15 19:49 | Zmodyfikowano: 2023-09-15 19:51
W Polanicy – Zdroju wystartowała  VIII edycja Przystanku Niepodległość - Fot: Jarosław Wrona
Fot: Jarosław Wrona

To trzy dni wykładów, paneli dyskusyjnych, spotkań z politykami i dziennikarzami. Jak powiedział Radiu Wrocław Jan Żaryn, historyk, dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej, jest nam potrzebna analiza wolności dlatego, że obecnie antypolskość ma różne wymiary:

Widzimy, jak w Unii Europejskiej odbywa się proces odczłowieczania tradycyjnego człowieka, który został stworzony przez boga i powołany do najwyższych celów. Z drugiej strony mamy imperialną Rosję, która wkracza na Ukrainę i odbiera fizycznie wolność narodowi ukraińskiemu.

- Przystanek Niepodległość to też liczne wydarzenia kulturalne - powiedziała Radiu Wrocław organizatorka, Krystyna Śliwińska:

Pan Krzysztof Cugowski dzisiaj wieczorem, jutro spektakl teatralny „NAZILAND” w reżyserii Wojciecha Rohatyna Popkiewicza, bo Przystanek, to miejsce poważnych debat, ale także takiej rozrywki potrzebnej wszystkim ludziom, miejsce spotkań.

Przystanek tradycyjnie został oficjalnie otwarty przez młodzież klas mundurowych, którzy przy polanickim deptaku rozłożyli 50 metrową flagę Polski.


Program i transmisje online: przystanekniepodleglosc.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.